American Bully – wszystko co powinieneś wiedzieć o rasie

, 10 lipca 2020
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

American Bully jest połączeniem takich ras jak: American Pitbull Terrier, American Staffordshire Terrier oraz m.in. buldog amerykański i buldog angielski. Psy te powstały w celu stworzenia dobrego i przyjaznego towarzysza rodziny przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej umięśnionej budowy ciała. Psy rasy American Bully są podobne do American Pitbull Terrier, ale są dużo spokojniejsze i zrównoważone. Pomimo dość potężnego wyglądu są niezwykle towarzyskie i przyjaźnie nastawione do człowieka. Rodzina dla tych psów jest najważniejsza i jeśli będą odpowiednio traktowane, szkolone i socjalizowane to będą niezwykle wiernym kompanem rodzinnym.

Rasa American Bully staje się coraz bardziej popularna w Polsce. W ostatnim czasie psiaki tej rasy zyskały duże grono miłośników, które z pewnością będzie się powiększać. Z tego też powodu powstał zupełnie nowy portal poświęcony rasie American Bully w Polsce, którego celem jest integracja oraz utworzenie społeczności miłośników tej rasy, zarówno właścicieli jak i hodowców. Strona poświęcona jest zagadnieniom i tematom związanym z powyższą rasą.

Portal Bully.pl obecnie posiada:

Standardy American Bully

Psy rasy American Bully dzielą się na cztery oficjalne odmiany, które różnią się między sobą głównie wielkością. American Bully Kennel Club wyróżnia takie typy jak:

 • Klasyczny American Bully (classic) – psy o tym typie najbardziej odzwierciedlają rasę American Bully.
 • Standardowy American Bully (standard) – odmiana bardzo zbliżona do klasycznego American Bully.
 • Kieszonkowy Bully (pocket) – wersja kieszonkowa, psy o tej odmianie są znacznie mniejsze od reszty.
 • XL Bully – największe i najmasywniejsze osobniki tej rasy.

Nieoficjalnie figuruje jeszcze jedna odmiana jaką jest American Bully Extreme, którą ABKC usunął z oficjalnego podziału.

odmiany american bully

Więcej na ten temat również na portalu bully.pl

Portal dla hodowców i właścicieli psów rasy American Bully

Portal kierowany jest zarówno do właścicieli jak i hodowców. Każdy zainteresowany rasą American Bully będzie mógł znaleźć dla siebie coś co go zainteresuje. Hodowcy oraz właściciele będą mogli dzielić swoje przemyślenia oraz doświadczenia na forum, które powstanie specjalnie w tym celu. Portal umożliwi również zamieszanie ogłoszeń dotyczących kupna, sprzedaży lub pomocy. Na blogu dostępnym na stronie bully.pl każdy zainteresowany rasą, znajdzie wiele porad oraz informacji na temat wyżej wymienionej rasy. Portal będzie również wspierał promocję wydarzeń, związanych z rasą American Bully.

Hodowcy dodatkowo będą mogli znaleźć się w krajowym katalogu hodowców, którego powstanie również jest w planach. Taki spis przyniesie korzyści hodowcą, jak również osobom chcącym zakupić psa rasy American Bully. Specjalnie dla hodowców portal umożliwi stworzenie wizytówki strony dla swojej hodowli oraz zostanie uruchomiony mikroblog, gdzie będą mogli podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.

Porady eksperckie, forum

Portal Bully.pl ma również na celu dostarczanie wiarygodnych informacji oraz porad na temat rasy American Bully. Dla wszystkich pasjonatów tej rasy zostanie uruchomione specjalne forum umożliwiające wymianę informacji oraz opinii. Będzie ono idealną okazją do dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem w kręgu osób zainteresowanych. Portal oferuje również blog z poradami eksperckimi, na którym poruszane są m.in. kwestie zdrowia, odżywiania oraz opieki.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ