Ars Electronica – pokaz animacji w Szydłowieckim Zamku

, 30 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W ubiegłym roku na konkurs Prix Ars Electronica’s Computer Animation nadesłano 1007 prac. Ostatecznie wybrano 80 animacji, które zostały zaprezentowane na festiwalu

W sobotę 8 czerwca Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Obserwator Prowincjonalny- Szydłowiec, zapraszają o godz. 20.00 na spotkanie z animacjami komputerowymi, które zostały nagrodzone podczas Festiwalu Ars Electronica 2018.

Festiwal Animacji Ars Electronica jest od 2005 roku stałym elementem Festiwalu Sztuki Współczesnej Ars Electronica, który odbywa się co roku we wrześniu w Linzu / Austra/ . W jego programie znajdziemy szeroki wybór projekcji i wydarzeń związanych z animacją. Sympozjum „Expanded Animation” odkrywa najnowsze zjawiska w tym obszarze. Pogram uzupełniają różnorodne prace prezentowane na wystawie „CyberArts” w „OK Center for Contemporary Art”, „VRLab” i „Deep Space” w „Ars Electronica Center” w Linzu, w Austrii.

Dzięki współpracy z Federalnym Ministerstwem Integracji Europejskiej i Spraw Zagranicznych Festiwal Animacji Ars Electronica jest udostępniany we wszystkich ambasadach i Austriackich Forach Kultury na całym świecie.

W ubiegłym roku na konkurs Prix Ars Electronica’s Computer Animation nadesłano 1007 prac. Ostatecznie wybrano 80 animacji, które zostały zaprezentowane na festiwalu w 2018 roku. Jeszcze zanim jury zebrało się w kwietniu na trzydniowe obrady, kuratorzy festiwalu animacji, Christine Schöpf i Jürgen Hagler, obejrzeli nadesłane prace i dokonali wstępnej selekcji. 350 wybranych tą drogą prac udostępniono później on-line jurorom, czyli Gaëlle Denis, Alexowi Verhaesowit, Pokras Lampas, Casey Reas and Jonathanowi Yomayuza. Następnie po kolejnej selekcji 220 filmów zostało przedstawionych jury do ostatecznej oceny. Te 220 filmów stanowi także bazę repertuaru tej edycji festiwalu.

Impreza odbywa się dzięki wsparciu Austriackiego Forum Kultury

Źródło: sckzamek.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ