Coroczne spotkanie – Pokochaj Świętokrzyskie

, 27 lutego 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Pod tym hasłem w Warszawie odbyło się kolejne, coroczne spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

To już tradycja, że wywodzący się z tego regionu regionu mieszkańcy stolicy spotykają się raz w roku ze świętokrzyskimi parlamentarzystami, samorządowcami czy przedstawicielami lokalnej gospodarki i kultury. Imprezie patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

W tym roku organizatorzy zaprosili do Hotelu „Gromada – Dom Chłopa” miejscowości, które w ostatnich latach odzyskały prawa miejskie. Tym razem były to Radoszyce, Łagów i Nowa Słupia. Każda z nich przedstawiła film o walorach swojego miasta i gminy, zaprezentowała lokalne zespoły ludowe oraz wokalistów, a na specjalnych stoiskach goście mogli skosztować specjałów kuchni regionalnej.

Obok materiałów promujących zalety Miasta i Gminy Radoszyce, panie z Koła Gospodyń Wiejskich chwaliły się swoimi rękodziełami artystycznym, co cieszyło się dużym zainteresowaniem gości, a wśród lokalnych przysmaków znalazły się: sery podpuszczkowe – wyrób Anety i Jana Królów, kugiel Radoszycki i swojskie wędliny masarni „Pod Lasem” Anny i Zdzisława Wiklaków. W ramach promocji miasta Radoszyce wystąpiła Bożena Zielińska, ujmując zebranych swoim głosem. W trakcie spotkania zaprezentowała się także z zespołem Wierna Rzeka.

Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej istnieje od 1987 roku. Od wielu lat w ramach integracji środowiska organizowane są spotkania w Warszawie. Członkowie klubu tworzą „Małą Kielecką Ojczyznę” liczącą około 400 osób reprezentujących różne środowiska zawodowe. Jego celem jest między innym promowanie walorów turystycznych regionu, kultywowanie tradycji folkloru kieleckiego, wspieranie przedsiębiorczości, pogłębianie wiedzy o regionie oraz integracja ludzi w stolicy związanych z ziemią świętokrzyską.

Źródło: radoszyce.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ