Debata o bezpieczeństwie w koneckim Domu Kultury

, 20 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

19 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej w Końskich udali się do Domu Kultury, aby spotkać się z seniorami i poruszyć z nimi temat bezpieczeństwa.

19 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej w Końskich udali się do Domu Kultury, aby spotkać się z seniorami i poruszyć z nimi temat bezpieczeństwa. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu debat społecznych ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”.

Spotkanie poprowadzili Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Mariusz Świeca oraz Oficer Prasowy st. sierż. Piotr Przygodzki. Funkcjonariusze zaprezentowali zgromadzonym interaktywne narzędzie, mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w rejonie – Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyświetlona prezentacja oraz film instruktażowy pokazał, w jak prosty sposób można dodać zgłoszenie na Mapie.

Poruszony został także temat dzielnicowych. Policjanci przypomnieli seniorom o aplikacji Moja Komenda oraz zapoznano ich z programem ,,Dzielnicowy bliżej nas”.  Uczestnicy debaty otrzymali specjalnie przygotowane ulotki z informacjami o dzielnicowych z terenu KPP w Końskich. Następnie rozpoczęła się debata o bezpieczeństwie.

Na koniec spotkania funkcjonariusze apelowali o wzmożoną czujność, szczególnie w trwającym okresie świątecznym. Ostrzegali, aby nie dać się oszukać metodami na policjanta, pracownika administracji publicznej czy znachora. Apelowano także o rozwagę i o to, aby nie ufać nowo poznanym osobom, podszywającym się pod naszych krewnych – ich głównym celem jest wyłudzenie domów i mieszkań. Mundurowi złożyli wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ