Delegacja ze Skarżyska promowała miasto w Kawarnie

, 28 czerwca 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Przedstawiciele skarżyskiego samorządu na czele z prezydentem miasta gościli w Kawarnie w Bułgarii. Prezydent Konrad Krönig zaprosił delegację z Kawarny do udziału w IV Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się w naszym mieście we wrześniu i wspólnie z burmistrz Kawarny podjęli deklarację o odbudowie partnerskich stosunków pomiędzy miastami.

Kawarna w Bułgarii i nasze miasto od 2005 roku są miastami partnerskimi. Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig oraz delegacja Rady Miasta: wiceprzewodniczący Marek Gąska i radny Mirosław Gibaszewski w czerwcu udali się z wizytą do Kawarny, by odnowić kontakty i omówić dalszą współpracę. Otwartość na wspólne projekty wyraziła także burmistrz Kawarny, Nina Stavreva. Prezydent Skarżyska na ręce burmistrz Kawarny przekazał obraz przedstawiający nasze miasto, autorstwa znanego skarżyskiego artysty, Ryszarda Rosińskiego.

– W czasie wizyty u naszego partnera w Bułgarii mieliśmy okazję rozmawiać o różnych aspektach współpracy i wzajemnej promocji, włączając w to promocję gospodarczą i kontakty biznesowe. Zaprosiliśmy burmistrz Kawarny wraz z delegacją do udziału w Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym, które odbędzie się w Skarżysku we wrześniu. Liczę na rewizytę i podtrzymywanie stałych kontaktów – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.

Wiele wskazuje więc na to, że we wrześniu w Skarżysku, przy okazji Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego spotkają się delegacje z kilku naszych miast partnerskich (m.in. Bułgarii i Ukrainy), a także przedstawiciele zarówno krajowych, jak i zagranicznych podmiotów reprezentujących biznes, administrację publiczną oraz organizacje pozarządowe.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ