Idea serwisu Odrowąż 24 – Razem Możemy Więcej

, 31 października 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Serwis lokalny Odrowąż 24 ma na celu integrację mieszkańców powiatu: szydłowieckiego, koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego oraz skarżyskiego. Powiaty te do 1975 roku były w jednym województwie – kieleckim. Wybierając nazwę Portalu staraliśmy się odnaleźć czynnik łączący te wszystkie powiaty i stąd nawiązanie do rodu Odrowążów, który zapisał się w dziejach naszych ziem.

Założenia serwisu Odrowąż 24

W naszym regionie można zaobserwować wzrastające zapotrzebowanie na dostęp do informacji lokalnych drogą internetową, czego dowodem są bardzo pozytywne wyniki lokalnych mediów (czy wkroczenie urzędów miast, m.in. Gminy Szydłowiec na kanał social media). Dobre wyniki lokalnych portali wynikają także z pozytywnej konkurencji pomiędzy wieloma podmiotami. Gdy jest ta sama grupa odbiorców, trzeba aktywnie starać się o jej pozyskanie, zainteresowanie, dostarczanie nowych wiadomości czy też kreowanie nowych pomysłów angażujących stałych i nowych czytelników.

Pozytywna konkurencja lokalnych portali to bardzo dobry przykład dla innych mieszkańców naszego powiatu, aby spróbować swoich sił poprzez kanał internetowy. Czy to budując własny blog, czy promując swoją działalność drogą internetową celem pozyskania grono nowych stałych użytkowników.

Dlatego tworzymy portal lokalny mający na celu integrację mieszkańców powiatu szydłowieckiego, koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego oraz skarżyskiego, oraz umożliwiający nowe działania promocyjne dla naszej lokalnej społeczności.

Potencjał regionu

Internet i dziedziny z nim powiązane to w chwili obecnej gwarancja wzrostu, innowacyjności, szerszego dotarcia ze swoim przekazem informacyjnym, usługami czy produktami do wybranej grupy docelowej. Już wkrótce firmy z naszego regionu będą mogły poszerzyć zasięg swoich potencjalnych klientów w bardzo łatwy sposób.

Liczba mieszkańców “Ziemi Odrowążów”:

 • Powiat Szydłowiecki +/- 40 000 mieszkańców
 • Powiat Przysuski +/- 43 000 mieszkańców
 • Powiat Skarżyski +/- 79 000 mieszkańców
 • Powiat Konecki +/- 84 000 mieszkańców
 • Powiat Opoczyński +/- 78 000 mieszkańców

Łącznie na obszarze „Ziemi Odrowążów” mieszka +/- 326 000 mieszkańców.

Jeśli doliczymy do tego obszar miast Radomia oraz Kielc, gdzie będziemy również z upływem czasu prowadzić działania, mówimy o bardzo dużym rynku, którym szczególnie zainteresowane są nasze lokalne firmy.

W chwile obecnej trwają prace nad kolejnymi serwisami składowymi portalu Odrowąż 24. Będą one w głównej mierze ukierunkowane na promowanie lokalnej przedsiębiorczości – tej małej w postaci jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i większych firm.

Serwisy składowe Odrowąż 24

Aktualności Odrowąż 24

Tzw. “ziemie lokalne”, serwisy z informacjami z poszczególnych Powiatów wchodzących w skład Ziemi Odrowążów. Zadaniem ich będzie zbieranie informacje z naszego regionu – w postaci krótkich fragmentów wpisów – i przekierowywanie do docelowych portali na których będzie można przeczytać całość wybranego artykułu. Celem ich jest promocja lokalnych portali, blogów, czy zbieranie również wszystkich informacji od instytucji publicznych w jednym miejscu – a zatem poszerzenie dostępu do informacji w naszym regionie.

Szczególnie zachęcam mieszkańców którzy chcą prowadzić własne blogi, czy działają aktywnie w social media Twitter, dzięki czemu będą mogli docierać ze swoim informacjami/przekazem do szerokiej audiencji.

Ogłoszenia Odrowąż 24

Serwis umożliwiający mieszkańcom zamieszczanie darmowych/płatnych ogłoszeń (sprzedaż, kupno, wymiana).

Praca Odrowąż 24

Serwis umożliwiający pracodawcom lokalnym zamieszczanie ofert pracy, a mieszkańcom poszukiwanie odpowiednich stanowisk w naszym regionie.

Firmy Odrowąż 24

Serwis skupiający firmy z regionu. Promocja lokalnej działalności. Możliwość wyboru firm według branży i powiatu.

Razem możemy więcej

Mam nadzieję, że Portal Odrowąż 24 wkrótce stanie się medium rozpoznawalnym na obszarze “Ziemi Odrowążów”, a także po zanim. Nie będzie to jednak możliwe bez zainteresowania mieszkańców naszego regionu oraz dołączania na naszego medium nowych serwisów, blogów oraz lokalnych firm. Co pozwoli również nam zwiększać skład osobowy, polepszać jakość informacji i usług, a także przyczyniać się wielu pozytywnych rzeczy w naszym regionie.

Liczę na sugestie i komentarze odnośnie inicjatywy nowego serwisu Odrowąż 24, a także zapraszam do współpracy. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze, które proszę przesyłać na adres kontakt@odrowaz24.pl

Pozdrawiam serdecznie

Bartosz Kaluga

Właściciel Massive Marketing (kompleksowe usługi marketingowe). Co-Founder and CEO Sintra Consulting Poland (software house - eCommerce and Corporate Portals Development). Absolwent Transatlantic MA Program in East-Central European Studies.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ