Gdzie w Kielcach jest praca dla kierowcy? Jakie uprawnienia warto mieć, aby znaleźć dobrą pracę jako kierowca?

, 21 maja 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kielce to miasto, w którym jest duże zapotrzebowanie na zawodowych kierowców. Poszukiwane są zarówno osoby, które zajmują się przewożeniem różnych materiałów, ale i transportem publicznym. Nie każdy może jednak liczyć na pracę w tym zawodzie, ponieważ trzeba mieć do tego stosowne uprawnienia. Gdzie w Kielcach szukać pracy dla kierowcy i jakie kwalifikacje trzeba posiadać?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Praca dla kierowcy w Kielcach

Osoby szukające pracy dla kierowcy w Kielcach mogą liczyć na stanowiska w dużych sklepach z AGD i RTV, marketach budowlanych oraz w międzynarodowych firmach transportowych, co wyraźnie widać w ogłoszeniach na www.praca.money.pl/indeks/kierowca-kielce-201280/. Wśród wymagań stawianych potencjalnym pracownikom zazwyczaj pojawia się znajomość języków obcych, głównie angielskiego i ukraińskiego, doświadczenie w pracy w transporcie, a także posiadanie prawa jazdy różnych kategorii.

Jakie prawo jazdy powinien mieć zawodowy kierowca?

Obowiązkowe jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Aby je zdobyć wystarczy zapisać się na kurs przygotowujący do części teoretycznej i praktycznej. Po pozytywnie zdanym kursie kierowca otrzymuje uprawnienia do prowadzenia pojazdów o masie do 3,5 tony, co często w przypadku pracy jako zawodowy kierowca, nie jest wystarczające.

Następnie warto zdecydować się na kurs prawa jazdy kategorii C. Dzięki temu zyskamy uprawnienia do kierowania pojazdami, których masa całkowita przekracza 3,5 tony, a także ciągnikami rolniczymi, pojazdami wolnobieżnymi czy zespołem pojazdów. Aby móc przystąpić do takiego kursu należy mieć prawo jazdy kategorii B i mieć ukończone 21 lat. Osoby młodsze, które chcą wziąć udział w szkoleniu, muszą mieć ukończony kurs kwalifikacji zawodowej.

Przydatne jest także posiadanie prawa jazdy kategorii C + E. Uprawnia ono do prowadzenia pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony łącznie z przyczepą lub zespołu pojazdów (ciągnika rolniczego z przyczepą czy pojazdu wolnobieżnego z przyczepą). Co ważne, osoba, która chce zrobić kurs na prawo jazdy kategorii C + E, musi mieć uprawnienia kategorii C. Można także zdecydować się na przejście dwóch kursów jednocześnie, czyli kategorii C i C + E.

Osoby, które chcą znaleźć pracę jako kierowca autobusu, powinny zainteresować się kursem prawa jazdy kategorii D. Aby móc do niego przystąpić należy posiadać uprawnienia kategorii B i mieć co najmniej 24 lata.

Kursy i szkolenia dla kierowców

Kierowcy, którzy chcą znaleźć lepiej płatną pracę, mogą zdecydować się na dodatkowe szkolenia. Najbardziej znany jest kurs ADR. Po jego odbyciu i zdaniu egzaminu, kierowcy będą mogli przewozić materiały niebezpieczne, np. wybuchowe, żrące, zapalne czy promieniotwórcze.

Wiele osób decyduje się także na przejście specjalistycznego kursu HDS, który umożliwia samodzielny załadunek i rozładunek towaru za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego. To zwiększy kompetencje kierowcy, ale też umożliwi aplikację na większą liczbę ofert, ponieważ pracodawcy cenią sobie samodzielnych i ambitnych pracowników.

Treść sponsorowana

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ