Kłusowniczy problem na terenie gminy Bliżyn!

, 6 sierpnia 2018
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Problem kłusownictwa na ziemi Odrowążów jest dobrze znany. Często spotykamy się z przypadkami nielegalnych polowań kłusowników, zastawiania przez nich wnyk czy pułapek. Dowiedzieliśmy się o znalezieniu wnyk i amunicji na posesji… jednego z radnych gminy Bliżyn Pana Jarosława Bednarza!

W lutym tego roku, na jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Bliżyn straż łowiecka odnalazła zastawione wnyki na zwierzynę! Po powiadomieniu policji oraz przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych oraz stodoły na miejscu odnaleziono aż 4 sztuki wnyków oraz 10 sztuk amunicji do strzelby!

W związku z przeszukaniem i odnalezionymi dowodami zatrzymano 47- letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Bliżyn który został podejrzany o stosowanie wnyków oraz posiadanie nie legalnej amunicji do broni strzeleckiej! Mężczyzna trafił do aresztu, a po przesłuchaniu został zwolniony do domu! Podczas dochodzenia okazało się że właścicielem posesji na której znaleziono wnyki jest radny gminy Bliżyn, czyli Pan Jarosław Bednarz.

Wszelkie materiały dowodowe zostały wysłane do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku. Jeśli prokuratura uznałaby Jarosława Bednarza winnym posiadania nielegalnych przedmiotów oraz kłusownictwa, Radnemu groziłoby nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności oraz utrata mandatu.

Niedawno jednak jak poinformowała prokuratura akt oskarżenia jest już gotowy, a oskarżonym w tej sprawie nie został radny Jarosław Bednarz… Oskarżenie postawiono Henrykowi B. – jak nieoficjalnie się dowiadujemy – bliski radnego!

– Henryk B. jest oskarżony o posiadanie amunicji do broni palnej oraz cztery sztuki wnyków. Poza tym w bliżej nieustalonym czasie do 13 lutego znęcał się nad zwierzęciem, które wykorzystywał jako przynętę dla ptaków drapieżnych. Henryk B. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – stwierdził w wypowiedzi dla “Gazety” Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy świętokrzyskiej prokuratury.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ