Jak konserwować meble ogrodowe?

, 31 stycznia 2019
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Meble ogrodowe stanowią ozdobę każdego ogrodu czy tarasu. Warto jednak pamiętać, że przez cały sezon są one narażone na działanie czynników atmosferycznych, które wpływają negatywnie na wygląd mebli i ich trwałość.

 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Meble ogrodowe – ozdoba każdego ogrodu

Meble ogrodowe, choć stanowią niezwykłą ozdobę każdego ogrodu lub tarasu, przez cały sezon są narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Jeśli chcemy, aby służyły nam przez długi czas, zachowując przy tym swój piękny wygląd i trwałość, musimy zadbać o ich konserwację.

Klienci poszukujący mebli do ogrodu mają obecnie ogromny wybór dostępnych materiałów: zarówno naturalnych, takich jak drewno, wiklina czy kamień, jak i sztucznych np. plastik lub aluminium. W tym artykule skupimy się na konserwacji drewnianych mebli ogrodowych, które są najczęstszym wyborem Polaków.

Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych

Do produkcji drewnianych mebli ogrodowych wykorzystuje się różnego rodzaju gatunki drewna: sosny, olchy, świerku, dębu, jesionu lub gatunki egzotyczne takie jak np. teak czy eukaliptus. Przy wyborze drewnianych mebli ogrodowych, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ich konserwację – bez odpowiedniej impregnacji drewno nie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jak zatem chronić drewniane meble ogrodowe, aby podkreślić ich piękno i przedłużyć żywotność? Warto pamiętać, że to sposób w jaki konserwujemy meble różni się w zależności od tego, czy drewno było już wcześniej impregnowane. Dlatego meble pokryte farbami olejnymi, lakierobejcami lub lakierami należy impregnować takimi samymi preparatami.

Możliwa jest jednak zmiana dotychczasowego sposobu zabezpieczania drewna. Jeśli chcemy to zrobić, musimy dokładnie usunąć poprzednie warstwy lakieru bądź farby przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego. Gdy wszystkie powłoki zostaną ściągnięte, surowe drewno również trzeba zabezpieczyć – najlepiej użyć do tego impregnatu i dodatkowo pokryć go lakierem. Pamiętajmy jednak, że przy nakładaniu pierwszej warstwy preparatu, musimy dokładnie nasączyć nim drewno, a po upływie około 30 minut, usunąć nadmiar i pozostawić do wyschnięcia. Gdy nasz mebel uzyska już jednolity kolor, możemy zakończyć tę czynność.

A co jeśli chcemy tylko odświeżyć nasze drewniane meble ogrodowe? Wtedy w zupełności wystarczy pomalowanie drewna warstwą impregnatu. W przypadku bardzo zniszczonych powierzchni, najlepiej nałożyć dwie warstwy preparatu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stolbar, gdzie specjaliści z zakresu produkcji mebli ogrodowych oraz drewnianej architektury ogrodowej zaproponują Wam najlepsze rozwiązanie!

 

drewniane meble ogrodowe stolbar

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ