W bibliotece nie ma nudy! – mini ferie 2018

, 2 lutego 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem spontanicznie odwiedziły dzieci, które nudziły się podczas ferii zimowych. W bibliotece nie ma nudy!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

30 stycznia

Dzieci wpadły na pomysł, żeby urozmaicić sobie wolny czas przebywając wśród bibliotecznych półek. Wychodząc naprzeciw ich inicjatywie, bibliotekarki postanowiły w ciekawy i twórczy sposób wypełnić im ten wolny czas. Pani Kasia zorganizowała zajęcia z książką, plastyczne, ruchowe, gry i zabawy.

Pierwszego dnia dzieciaki na początku korzystały z Internetu i grały w różne gry. Aby ich czas nie minął tylko przed komputerem, dzieci zostały zaproszone do wykonywania pracy plastycznej. Otrzymały plastikowe kubeczki, różne ozdoby, kolorowy papier i miały za zadnie ozdobić kubeczek, tak, aby powstał oryginalny i niepowtarzalny gadżet.

Po skończonej pracy dzieci bawiły się balonikami, kroiły z zamkniętymi oczyma czekoladę na czas. Grały też w gry planszowe oraz brały udział w konkursie chodzenia z książką na głowie.

Po pierwszym dniu tak bardzo im się spodobały zajęcia w bibliotece, ze postanowiły przychodzić w kolejne dni.

31 stycznia

dzieci również przybyły do biblioteki. I tak jak dnia poprzedniego na początku grały w gry komputerowe. Następnie wcieliły się w rolę małych artystów i na talerzykach papierowych tworzyły wiosenne pejzaże za pomocą bibuły, foremek do muffinek i błyszczących ozdóbek.

Po skończonej pracy sala biblioteczna przemieniła się w tor przeszkód, który dzieci na czas musiały przejść trzymając na łyżce jajko. Zadanie wcale nie było łatwe, ponieważ należało chronić jajko przed upadkiem. Zabawa z jajkiem nie była ostatnią ruchową konkurencją, dzieci wpadły na pomysł, że rozegrają mecz piłki gazetowej. Używając starych gazet skleiły piłkę i rozpoczęły zawody piłkarskie.

Po wyczerpującej grze, młodzi uczestnicy zajęć regenerowały swoje siły do dalszej zabawy. Ciepło-zimno to kolejny etap naszego spotkania, dzieci chowały na bibliotecznych półkach misia. Na zakończenie wszyscy razem bawiliśmy się w chowanego.

1 luty

był ostatnim dniem  spontanicznych ferii. Na początku uczestnicy wykonali torebki prezentowe z kolorowych kartek z bloku i wstążek. Po skończonej pracy plastycznej zostały rozegrane zawody w gry komputerowe.

Następnie dzieci bawiły się w grę Baba Jaga patrzy, przy tej zabawie było wiele śmiechu, ponieważ jeśli nie chcesz przegrać i cały czas być Babą Jagą, musisz robić wszystko, aby twoje posągi jednak się ruszyły.

Po zabawie w ramach odpoczynku dzieci wycinały śmieszne szablony do wykorzystania podczas sesji zdjęciowej, która była kolejnym etapem  spotkania.

Układanie puzzli to praca w skupieniu, dlatego też aby przed ostatnią zabawą młodzi czytelnicy byli w 100% zregenerowani, otrzymali kolorowe układanki do ułożenia. Punktem kulminacyjnym  spotkań był Biblioteczny Mini Teatr Pacynkowy. Za pomocą paluszkowych pacynek dzieci przygotowały scenki, które odegrały na zaimprowizowanej „scenie teatralnej”.

 

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ