Nowoczesne technologie a budowa domu

, 20 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nowoczesne technologie sprawiają, że inwestorzy mają obecnie o wiele więcej możliwości niż jeszcze kilka lat temu. Innowacyjne rozwiązania pozwalają znacznie obniżyć zarówno czas jak i koszt budowy.

Mogłoby się wydawać, że sposoby stawiania domów ewoluowały tylko w niewielkim stopniu. Przecież wciąż najczęściej stawia się tradycyjne murowane budynki. Okazuje się jednak, że obecnie stosuje się już zupełnie inne materiały niż klasyczne pustaki czy cegły. Nowoczesne budynki wznosi się są takich materiałów jak na przykład: ceramika poryzowana, elementy keramzytobetonowe, silikaty czy beton komórkowy.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku domów drewnianych. Dziś już prawie nikt nie stawia domu z bali, ponieważ dostępne są bardziej funkcjonalne i tańsze rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się na przykład domy wykonane z drewna prefabrykowanego oraz domy modułowe. Zastosowanie gotowych elementów, które dopiero montowane są na placu budowy oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań takich jak wycinanie laserowe umożliwia postawienie nowoczesnego i funkcjonalnego domu w kilka miesięcy.

Domy murowane

Coraz więcej domów murowanych jest wykonywanych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów budowlanych. Pustaki z ceramiki poryzowanej cechuje bardzo dobra izolacyjność termiczna. Są one wykonywane ze specjalnej mieszaniny gliny, wody i mączki drzewnej, dzięki czemu w czasie procesu wypalania powstają w nich pory powietrzne. Dom zbudowany z takich pustaków jest chłodniejszy latem a cieplejszy zimą.

Kolejnym popularnym materiałem wykorzystywanym do stawiania domów murowanych jest beton komórkowy. Powstaje on z piasku, wapna i wody. Jest bardzo lekki a przy tym wytrzymały. Cechuje się również dobrą izolacyjnością termiczną.

Drewniane domy

Jeśli ktoś dziś decyduje się na postawienie domu z drewna to najczęściej jest to dom szkieletowy prefabrykowany. Budynki tego typu są ciepłe i ekologiczne. Ich budowa opiera się w dużej części na montażu wcześniej wyprodukowanych w fabryce elementów (strop, ściany, dach).

Domy modułowe są w Polsce jeszcze rzadkością. Technologia ta została opracowana w Norwegii. Wykorzystuje się ją zarówno do wykonywania domków letniskowych jak i całorocznych. W tym przypadku praktycznie cały dom wykonywany jest w hali produkcyjnej. Na plac budowy dostarczane są gotowe ściany, na których znajduje się elewacja a wewnątrz wszelkiego rodzaju instalacje. Stawianie budynku z wykorzystaniem technologii modułowej zajmuje zazwyczaj jedynie kilkadziesiąt godzin.

Treść sponsorowana

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolic



Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ