Odnaleziono cztery osoby zaginione w lesie. Poszukiwania 80-latka wciąż trwają

, 14 września 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Skarżyscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i rozwagę podczas pobytu w lesie. Tylko wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego w różnych jego częściach, drogę w lesie zgubiło aż 5 osób. Dzięki dużemu zaangażowaniu m. in. funkcjonariuszy czworo grzybiarzy zostało szczęśliwie odnalezionych. Poszukiwania piątego niestety cały czas trwają. Pierwsze zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który wszedł do

Skarżyscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i rozwagę podczas pobytu w lesie. Tylko wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego w różnych jego częściach, drogę w lesie zgubiło aż 5 osób. Dzięki dużemu zaangażowaniu m. in. funkcjonariuszy czworo grzybiarzy zostało szczęśliwie odnalezionych. Poszukiwania piątego niestety cały czas trwają.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który wszedł do lasu od strony ulicy Żeromskiego w Suchedniowie. Grzybiarz po pewnym czasie stracił orientację w terenie. Nie wiedział gdzie się znajduje. Zaniepokojony zadzwonił na numer 112. Informacja natychmiast została przekazana do skarżyskich policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony przez policjantów kilka kilometrów od miejsca, w którym pozostawił swój samochód.

W czasie kiedy trwały poszukiwania za grzybiarzem z Suchedniowa, dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenia o zaginięciu. Od strony miejscowości Jastrzębia weszły do lasu dwie kobiety. Zgłaszające nie mogły znaleźć drogi powrotnej do domu. Na jednym z drzew widziały namalowany biały pas. Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się pomyślnie. Kobiety zostały odnalezione.

Czwartym zaginionym okazał się mężczyzna, który wszedł do lasu od strony Zalewu Bernatka. Policjanci w rozmowie telefonicznej ze zgłaszającym szybko ustalili jego przybliżoną pozycję. Kilkadziesiąt minut później, na jednym z duktów leśnych znaleźli grzybiarza.

Wczorajszego wieczoru policjanci otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego zaginięcia w lesie. Jak wynika z przekazanych informacji, 80-letni mieszkaniec gminy Bliżyn około godziny 10.00 udał się do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił. Obecnie trwają jego poszukiwania. W akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

W związku ze zdarzeniami apelujemy do mieszkańców powiatu skarżyskiego o rozwagę i ostrożność podczas pobytu w lesie. Pamiętajmy !

 • Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc.
 • Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc.
 • Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej.
 • Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków. Mech porasta północne strony pni drzew, mrowiska są bardziej łagodne od strony południowej, a najlepszym drogowskazem jest słońce.
 • Nie pozwalajmy osobom starszym z zanikami pamięci, schorowanym na samotne wycieczki do lasu. Taka wyprawa może zakończyć się dla nich tragicznie.

Opr. DSz

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ