Awans tenisistów Orlicz 1924 do finału Pucharu Polski

, 25 marca 2019
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Shares

Tenisiści Orlicza 1924 Suchedniów zagrają w finale Pucharu Polski. Awans wywalczyli w sobotę podczas półfinałowego turnieju Pucharu Polski w tenisie stołowym, który odbył się na hali sportowej w Suchedniowie.

W Suchedniowie stawiły się czołowe drużyny I ligi: PKS Kolping Frac Jarosław, IKS Start Zduńska Wola, KS Villa-Verde Olesno oraz gospodarze Orlicz 1924 Suchedniów.

Turniej otworzył Dariusz Kowalik, a obecni na wydarzeniu byli: burmistrz Cezary Błach, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, prezes klubu Maciej Glijer, członek zarządu Polskiego Związku Tenisowego Grzegorz Kielar i prezes świętokrzyskiego Robert Janus.

W pierwszym meczu półfinałowym drużyna Kolping Frac Jarosław pokonała UKS Villa-Verde Olesno 4:2. W drugim półfinale gospodarze  Orlicz 1924 wygrał z drużyną IKS Star Zduńska Wola 4:3. (zdobyli: Łukasz Nadolski 2, Nadolski/Maciej Pietkiewicz oraz Paweł Włodyka).
Spotkanie finałowe rozpoczęło się od dwóch zwycięstw mistrzów Polski. Swoje mecze wygrali  Jakub Zelinka, który wygrał z Łukaszem Nadolskim 3:0 i Piotr Cyrnek, który pokonał Pawła Włodykę 3:1. Później do głosu doszli gospodarze, wygrywając swoje mecze: debel Łukasz Nadolski/MaciejPietkiewicz pokonał parę  Krzysztof Marcinkowski/Piotr Cyrnek 3:1. Łukasz  Nadolski wygrał swój pojedynek z Piotrem Cyrnek 3:1.
Najwięcej emocji przyniósł ostatni pojedynek, w którym zmierzyli się Maciej Karmoliński i Krzysztof Marcinkowski. Pierwszego seta wygrał Marcinkowski 12:10, w drugim secie Karmoliński pokonał rywala 11:8, zawodnik gospodarzy lepszy był również w trzecim secie wygrywając 11:9. Jednak rywal doprowadził do remisu w czwartym secie wygrywając 12:10. O tym, kto awansuje do finału decydował ostatni piąty set, po zaciętej walce na przewagi wygrał Maciej Karmoliński 13:11 i to gospodarze cieszyli się z awansu do finału Pucharu Polski.

Drużyna Orlicza zagrała w składzie: Maciej Pietkiewicz, Paweł Włodyka, Wiesław Mazurek, Bartosz Majcher, Maciej Karmoliński, Łukasz Nadolski. Zawody sędziowali Krystian Kilar i Zbigniew Osiński.

Źródło: suchedniow.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ