Rakiety SkyCeptor dla Patriotów produkowane w Skarżysku-Kamiennej

, 4 września 2018
 • 98
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  98
  Shares

W zakładzie produkcji militarnych Mesko (Skarżysko-Kamienna) ma powstać jedyna na świeci linia produkcyjna rakiet SkyCeptor wykorzystywana w systemie obrony przeciwlotniczej Patriot.

 • 98
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  98
  Shares

Jak zapowiedział w Kielcach John Baird, wiceprezes czołowej firmy zbrojeniowej w Stanach Zjednoczonych Raytheon Integrated Defense System – rakiety SkyCeptor mają powstać w skarżyskim Mesko.

Głównym zadaniem MESKO S.A.  jest dostarczanie dla Sił Zbrojnych RP oraz innych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa coraz to nowocześniejszej i wysokiej jakości amunicji i rakiet, poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii. Nad stałym rozwojem ww. wyrobów do wersji odpowiadającej najnowszym wymaganiom pola walki czuwają zespoły wysokiej klasy menedżerów i specjalistów, biegle poruszających się w międzynarodowych przepisach prawnych oraz standardach zarządzania jakością i środowiskiem. Kadra jest dziś znaczącym członkiem dialogu z partnerami zachodnich koncernów na temat rozwoju wyrobów obronnych.

Pociski SkyCeptor to spełniające wymogi NATO rozwinięcie już produkowanych rakiet Stunner. Rakiety Stunner przeznaczone są do likwidacji mniej znaczących celów niż pociski samosterujące, ale też, co istotne, tańszy w porównaniu z najnowocześniejszymi pociskami PAC-3 MSE, które zakupuję rząd RP.

Raytheon wychodzi z inicjatywą

Integracja SkyCeptorów jest celem modernizacji systemu Patriot, na potrzeby Wojska Polskiego. Polska zamierza zakupić łącznie osiem baterii systemu Patriot, przy czym w pierwszym etapie inwestycji dostarczone mają być tylko dwie baterie za ponad 16 mld zł. Pierwsza ma przyjechać do Polski już za cztery lata!
We wtorek podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, wiceprezes firmy Raytheon Intergrated Defense System, jednej z czołowych firm zbrojeniowych świata, John Baird zapowiedział że „wychodzi przed szereg” jeśli chodzi o realizację tego projektu skarżyskiej firmie. Firma Mesko prawdopodobnie zajmie się częścią produkcji nowych rakiet SkyCeptor.

Mesko przed wielkim wyzwaniem

Skarżyski zakład przemysłu zbrojeniowego Mesko S.A. staję przed ogromnym wyzwaniem. Wykonanie tak wysokobudżetowego projektu wiązać się będzie z nakładem dużej ilości pracowników, oraz poświęconego czas. Dzięki takiej inwestycji zakłady Mesko S.A. mogą wyjść na nowy poziom, dzięki czemu w powiecie skarżyskim powstaną nowe stanowiska pracy zarówno dla wykwalifikowanych specjalistów, jak i pracowników szeregowych.
Kilka dni temu, podczas konferencji III Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego kilka firm poinformowało o budowie swoich zakładów produkcyjnych na terenie powiatu skarżyskiego. Włodarze miasta stoją przed ogromnym wyzwaniem, jednak Skarżysko podąża w dobrym kierunku w celu rozwoju swojego regionu i zapewnienia większej ilości miejsc pracy! Miejmy nadzieję że ta tendencja wzrostu gospodarczego w powiecie skarżyskim utrzyma się.
Źródła: kielce.wyborcza.pl / mesko.com.pl

Więcej na temat III Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego możecie Państwo przeczytać klikając TUTAJ

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ