Rozstrzygnięcie konkursu “Gwiazdka dla ptaka”

, 8 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W gronie 30 grup przedszkolnych z terenu woj. świętokrzyskiego wszystkie grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie zakwalifikowały się do udziału w konkursie “Gwiazdka dla ptaka”.

Miło jest nam poinformować, że w gronie 30 grup przedszkolnych z terenu woj. świętokrzyskiego wszystkie grupy starszaków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Suchedniowie zakwalifikowały się do udziału w konkursie “Gwiazdka dla ptaka” organizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach oraz Wolontariat Pracowniczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Zadaniem każdej grupy było wykonanie plakatu promującego akcję pomocy ptakom zimą oraz zebranie jak największej ilości karmy, która trafiła do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom “Ptasi Azyl” w Ostrowie. Różnorodność oraz pomysłowość nadesłanych prac plastycznych, a także wkład przedszkolaków włożony w  przygotowanie plakatu, skłonił Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach do przyznania dodatkowych nagród  dla 7 grup. Jesteśmy dumni, ponieważ wyróżnienie otrzymały również dzieci z grupy IV. A w nagrodę otrzymają bilety wstępu do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni lub Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim.

Z niecierpliwością czekamy na nagrody. Każda palcówka otrzyma także  karmnik a wszystkie 5-latki wezmą udział  w warsztatach przyrodniczych  prowadzonych przez pracowników Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.  Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji i pomoc w zbieraniu karmy dla Ośrodka „Ptasi Azyl”.

 

Źródło: Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Suchedniowie

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ