W Skarżysku powstanie Strefa Kreatywnego Biznesu

, 23 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Miasto Skarżysko-Kamienna pozyskało dofinansowanie na utworzenie Skarżyskiej Strefy Kreatywnego Biznesu. Wartość projektu to ponad 800 tys. złotych.

Miasto Skarżysko-Kamienna pozyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na utworzenie Skarżyskiej Strefy Kreatywnego Biznesu. W ramach projektu w mieście powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, a więc powierzchnie biurowe, które bezpłatnie będą udostępniane rozpoczynającym działalność przedsiębiorcom. Przedsiębiorcy skorzystają również ze szkoleń.

– Projekt „Strefa Kreatywnego Biznesu” wpisuje się w pewien cykl naszych systematycznych działań, wspierających rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Projekt skierowany jest do rodzimych przedsiębiorców i tych mieszkańców miasta, którzy są gotowi rozpocząć działalność gospodarczą w przestrzeni biurowej. Realizacją projektu zajmuje się Centrum Obsługi Inwestora. W siedzibie COI, przy ulicy Legionów 122D, wkrótce rozpocznie się remont. Od lat nieużytkowane, niszczejące piąte piętro biurowca zostanie przebudowane. Powstanie tu 15 w pełni wyposażonych biur, sala konferencyjna i pomieszczenia socjalne.

W Inkubatorze Przedsiębiorczości będą mogli inkubować się początkujący przedsiębiorcy.

– Będziemy stawiali głównie na start-upy technologiczne, informatyczne, których działalność będzie cechowała innowacyjność – mówi Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej.

Okres inkubacji będzie wynosił do 24 miesięcy.

– Atutem naszego Inkubatora Przedsiębiorczości z całą pewnością będzie fakt, że pomieszczenia biurowe będą użyczane bezpłatnie, co z pewnością pomoże przedsiębiorcom w rozwinięciu działalności gospodarczej – podkreśla dyr. Sławomir Ciaś.

Projekt Strefa Kreatywnego Biznesu zakłada nie tylko utworzenie nowoczesnych, w pełni wyposażonych biur, ale także wsparcie początkujących przedsiębiorców poprzez szkolenia. Te – jak mówi dyrektor Centrum Obsługi Inwestora – mają być „szyte na miarę”, w zależności od potrzeb zgłoszonych przez samych przedsiębiorców.

Pierwsze efekty projektu widoczne będą już pod koniec tego roku, gdy zakończy się remont pomieszczeń biurowych. Wówczas ruszy też rekrutacja przedsiębiorców.

– Podkreślę, że projekt ,,Strefa Kreatywnego Biznesu” uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość projektu to ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie wynosi ponad 600 tysięcy złotych. To zewnętrzne pieniądze, które trafią do naszego miasta i pomogą w rozwoju przedsiębiorczości – podkreśla prezydent miasta, Konrad Krönig.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ