Suchedniowski akcent na Młodzieżowej Konferencji

, 21 marca 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

15 marca w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyła się konferencji pod hasłem „Działalność społeczna a życie codzienne”, uczestniczyła w niej 20 osobowa grupa z Suchedniowa.

W skład Suchedniowskiej grupy na Młodzieżowej Konferencji wchodzili Młodzieżowi Radni, uczniowie Gimnazjum, Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

W panelu młodzi aktywiści mogli wysłuchać doświadczeń i historii znakomitych prelegentów, m.in. Arkadiusza Lecha oraz Igora Wyszyńskiego – Karłoskiego. Uczestnicy wzięli również udział w wybranym przez siebie warsztacie. Każdy mógł wybrać najciekawszą dla siebie tematykę spośród dialogu z decydentami, komunikacji i pracy w grupie oraz tego kim jest lider w danej grupie. Warsztat pierwszy prowadzony był przez Aleksandrę Sawę, liderkę polskiego EYP, drugi zaś przez Piotra Zimocha – wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach, związanego z działalnością na rzecz młodzieży na całym świecie. Ostatni z warsztatów poprowadzony został przez Tomasza Racławskiego – wiceprzewodniczącego I kadencji Rady Dzieci i Młodzieży RP oraz Prezesa Stowarzyszenia na rzecz powołania Rady Młodzieży. Dodatkowo Komisja Aktywizacji Młodzieżowego Sejmiku przeprowadziła warsztat dla opiekunów Młodzieżowych Rad i Samorządów Szkolnych o aktywizacji młodzieży do działania. Wszystkim bardzo podobało się wydarzenie, które zaowocowało wymianą nowych doświadczeń między młodzieżą, a także opiekunami. Dwójka uczestników podzieliła się swoimi opiniami na temat wydarzenia :

“Warsztat pt. “Kim jest lider” był bardzo interesujący. Wymienialiśmy się zdaniami, z niektórymi się zgadzaliśmy, a z niektórymi nie. Ważną rolę odegrał prowadzący, ponieważ bardzo ciekawie oraz śmiesznie opowiadał. Cechą lidera, która najbardziej mi się spodobała to to, że lider nie musi być dobry, tylko musi być skuteczny. – Dawid Piwowarczyk

“Warsztaty z Komunikacji i pracy w grupie poprowadził Pan Piotr Zimoch. Podczas warsztatów każdy dostał karteczkę ze zwierzątkiem (koty, krowy oraz ryby) co pomogło nam podzielić się na grupy. Każda grupa dostała wydarzenie do zaplanowania. Po wykonanym zadaniu przedstawiliśmy nasze projekty. Na koniec podsumowaliśmy warsztaty i omówiliśmy na czym polega praca w grupie i jak powinna wyglądać. Warsztaty bardzo mi się podobały. Nauczyły mnie jak rozdzielać zadania w grupie aby każdy był zaangażowany i jak grupa powinna się komunikować.- Oliwia Sitarz”

Źródło: suchedniow.pl
Opracowanie: Natalia Chrząszcz

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ