Sześciolatki obchodzą „Światowy Dzień Kota”

, 26 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jakie są koty? Czy wszystkie są jednakowe? Jaki mają kolor oczu? Gdzie mieszkają? Z kim? Czym się odżywiają?

Jakie są koty? Czy wszystkie są jednakowe? Jaki mają kolor oczu? Gdzie mieszkają? Z kim? Czym się odżywiają? Na te i jeszcze inne pytania szukały odpowiedzi dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Inspiracją do tych poszukiwań był Światowy Dzień Kota przypadający na 17 lutego. Koty doczekały się swojego święta w 1990 roku we Włoszech, zaś w Polsce pierwszy raz obchody miały miejsce w 2006 roku.

W dniu 19 lutego 2018 roku po raz pierwszy dzieci z oddziałów przedszkolnych 0„a” 0„b” 0„c” naszej szkoły obchodziły nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół: założyły maski kotów, wymalowały na swoich twarzach czarne  noski  i wąsy. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały podczas zabaw. Panie nauczycielki zaprezentowały również inscenizację wiersza  Stanisława Jachowicza pt.: „Chory kotekˮ.

Podczas zajęć dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Dzieci uczestniczyły ponadto w wesołych kocich zabawach, wśród których nie mogło zabraknąć zabawy kołowej „Uciekaj myszko do dziury…ˮ itp.  Niesamowitą frajdę sprawiły dzieciakom kocie konkursy np.: – kto pierwszy wypije mleko z kubeczka, zostanie „kotem łakomczuchemˮ, a także konkurs na „sprytnego kocuraˮ, który musiał jak najszybciej zwinąć wełnę, żeby upolować smaczną myszkę. Innymi atrakcjami  tego dnia było rozwiązywania zagadek o kotach oraz wykonywanie prac plastycznych związanych z tymi czworonogami. Były to wycinanki, wyklejanki z włóczki, koty z kartonowych rolek.

Na zakończenie zajęć nasze sześciolatki wysłuchały bajki Charles’a Perraulta pt.: „Kot w butachˮ i stworzyły postać głównego bohatera z puzzli.

Światowy Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie.

Organizatorkami obchodów „Światowego Dnia Kotaˮ były: Dorota Kłosowska, Marta Świercz, Beata Stopa oraz Anna Sasal.

 

Źródło: PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ