XV Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

, 12 grudnia 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

7 grudnia po raz piętnasty odbył się Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw. W rywalizacjach wzięło udział około 400 uczniów ze szkół podstawowych w gminie Końskie.

7 grudnia około 400 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Końskie rywalizowało ze sobą w ramach Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw. Sportowe przedsięwzięcie odbyło się w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Turniej organizowany jest co roku przez Urząd Miasta i Gminy Końskie, Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

W jubileuszowej ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli: Burmistrz oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, Prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kierownik Referatu Kultury i Sportu koneckiego magistratu oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wszystkich przywitał wiceprezes WSZS w Kielcach, Dariusz Kos, który poprowadził całą imprezę.

Uczniowie biorący udział w zawodach zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe i rywalizowali w następujących konkurencjach: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony, tor przeszkód oraz skoki na piłce rehabilitacyjnej. W ostatniej konkurencji uczestniczyli wyłącznie uczniowie klas siódmych, które wzięły udział w Turnieju po raz pierwszy. Zmagania pełne okrzyków radości i doskonałej zabawy sędziowali: Mirosław Dworak, Mariusz Brzozowicz, Ireneusz Pela, Marek Jędrasik, Tomasz Ciszek, Magdalena Hurec oraz Katarzyna Milerowicz.

Mikołajkowy Turniej uświetniły występy taneczne dzieci z przedszkola ,,Sowa” w Stadnickiej Woli oraz wokalne podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich – Niny Filiks i Jadzi Kołodziej. Zwycięzcą piętnastej edycji Turnieju został Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach zostały nagrodzone słodyczami, medalami oraz sprzętem sportowym ufundowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Klasyfikacja XV Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw:

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli – 119 pkt
 2. Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu – 106,5 pkt
 3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – 83 pkt
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich – 77 pkt
 5. Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie – 70 pkt
 6. Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie – 65,6 pkt
 7. Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie – 63,5 pkt
 8. Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach – 63 pkt
 9. Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie – 43 pkt
 10. Szkoła Podstawowa w Kopaninach – 37,5 pkt

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Końskie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ