XVII Szydłowieckie Zygmunty – Harmonogram Imprezy

, 25 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Po kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na dwudniowe święto Szydłowca.

Po kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na dwudniowe święto Szydłowca, w tym roku to już – “XVII Szydłowieckie Zygmunty”,  które odbędą się w dniach 2 i 3 maja 2019 roku.

2 maja na Rynku Wielkim odbędzie się kiermasz rękodzieła i twórczości ludowej połączony z odpustem parafialnym.

O godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta suma odpustowa, a po mszy świętej odegraniem hejnału z wieży ratuszowej o godz. 13:10 oficjalnie rozpoczniemy tegoroczne świętowanie. Burmistrz Artur Ludew złoży życzenia Panom o imieniu Zygmunt, a po powinszowaniach zapraszamy wszystkich Zygmuntów do wspólnego zdjęcia.

O godzinie 13:30 wystartuje VI Bieg Zygmuntów – zawodnicy pokonają 5 kilometrową trasę ze startem i metą na Rynku Wielkim.

Muzycznie na rynku będzie od godz. 18:00, kiedy to zapraszamy na koncert zespołu MUS! Od godz. 19:30 wystartuje rockowe granie w wykonaniu Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem, a na zakończenie wieczoru wystąpi zespół VIDEO.

3 maja o godz. 10:30 w szydłowieckiej farze odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas której odbędzie się ślubowanie Orląt Związku Strzeleckiego Oddział Szydłowiec. Eucharystię poprzedzi złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki – godz. 10:00.

O godz. 11:30 Orlęta ZS O/Szydłowiec wykonają pieśni patriotyczne.

Od godz. 10:00 na boisku Orlik przy ulicy Sportowej w Szydłowcu rozgrywany będzie XI Szydłowiecki Turniej Piłki Nożnej.

Trzeciomajowe popołudnie również zapowiada się atrakcyjnie. Najmłodszych zapraszamy na darmowe zjeżdżalnie pneumatyczne, malowanie twarzy i duże bańki mydlane. Będzie też możliwość zagrania w szachy.

Od godz. 15:00 na zygmuntowskiej scenie będzie można obejrzeć liczne prezentacje muzyczne, wokalne i taneczne. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: szydlowiec.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ