Dni Otwarte w ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu

, 3 kwietnia 2019
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Shares

W dniach 25-26 marca uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, tłumnie przybyli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu.

Dni Otwarte przyciągnęły wielu zainteresowanych, młodzież witał dyrektor Karol Kopycki, który omawiał i prezentował wszystkie atuty liceum. Najważniejszym z nich jest bardzo wysoka zdawalność matury. Ubiegłoroczna średnia krajowa zdawalności egzaminu dojrzałości dla wszystkich typów szkół ponadpodstawowych, to 75,8%, dla liceów ogólnokształcących – 85,3%. Szydłowiecki „Sienkiewicz” może pochwalić się wynikiem rzędu 98,3%. Szkoła zapewnia naukę w trybie jednozmianowym, od 8:00 do maksymalnie 15:50, od poniedziałku do piątku. Jest to o tyle istotne, że niektóre placówki w związku z kumulacją dwóch roczników podczas naboru na rok szkolny 2019/2020, będą zmuszone do wprowadzenia trybu dwuzmianowego, a nawet przeprowadzania zajęć w sobotę. Osoby dojeżdżające mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w wysokości do 50% całości tego typu wydatków. Szkoła gwarantuje w ramach zajęć lekcyjnych odbywające się raz w tygodniu wyjazdy na basen, a w okresie zimowym także na lodowisko. Oferuje kurs przedmedyczny kończący się uzyskaniem certyfikatu. Uczennice liceum zaprezentowały przybyłym na fantomach swoje umiejętności

W zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wszystkim miłośnikom komputerów i nauk informatycznych, „Sienkiewicz” może zaproponować m.in. zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Uczniowie odbywają także „praktyki” w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Uczestniczą ponadto w warsztatach językowych prowadzonych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Warty podkreślenia jest również aktywny udziałw programie Erasmus+, dzięki któremu młodzież miała okazję zbierać cenne doświadczenia w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja czy Włochy.

ZS im. H. Sienkiewicza istnieje od 75 lat. Przekłada się to na prawie 6 tysięcy absolwentów, wykształconych przez 230 nauczycieli. To miejsce, które naprawdę gwarantuje solidne przygotowanie do jeszcze większych wyzwań w dorosłym życiu.

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ