Dzień Pamięci o majorze Hubalu w Powiecie Opoczyńskim

, 25 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dla uczczenia pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim – Hubalu i jego żołnierzach Powiat Opoczyński, organizują 28 kwietnia obchody Dnia Pamięci o Majorze.

Dla uczczenia pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim – Hubalu i jego żołnierzach Powiat Opoczyński, Gmina Poświętne i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, 28 kwietnia 2019 roku organizują obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu.

Prezydent RP Andrzej Duda objął obchody Narodowym Patronatem w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości przeprowadzone zostaną przy Szańcu Hubala w Anielinie a rozpocznie je polowa msza święta, która odprawiona zostanie o godzinie 10.00. Po mszy wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe, odczytany zostanie apel pamięci i oddana salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożą wieńce i wiązanki. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Jak corocznie w uroczystościach uczestniczy kilkudziesięciu ułanów na koniach.

Postać Majora jest wciąż żywa w umysłach Polaków. Wierność złożonej przysiędze, wierność Polsce, poświęcenie własnego życia dla podtrzymania ducha Polaków zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń. Chcemy aby przekaz jaki popłynie z Anielina w Powiecie Opoczyńskim, wzmacniał poczucie narodowej dumy Polaków, kształtowanej przez Wielkich Przodków do których należy postać legendarnego Majora Hubala.

Dojazd do Szańca realizowany będzie głównie przez Anielin, jak to jest zaznaczone na zamieszczonej mapie. Jak corocznie parkingami będą leśne drogi o ograniczanej pojemności. Wjazd na parking “0” możliwy będzie wyłącznie dla posiadaczy przepustek i dla osób niepełnosprawnych. Organizatorzy zapewniają dojazd do szańca osób z miejsc zaparkowania pojazdów z parkingu “0” i parkingu “1”. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielać będą przedstawiciele organizatorów wyznaczeni do regulacji ruchu na drogach dojazdowych.

Źródło: opocznopowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ