Informatyk Starostwa laureatem konkursu „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”

, 29 października 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

       17 października w Teatrze im. S. Żeromskiego odbyła się uroczysta gala finałowa Konkursu Regionalnego „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”. Inicjatywa podjęta przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego miała na celu uhonorowanie instytucji publicznych, projektów, osób i przedsiębiorstw, które wyróżniły się na polu cyfrowego rozwoju naszego regionu. Komisja Konkursowa w składzie: Agata Binkowska –

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

17 października w Teatrze im. S. Żeromskiego odbyła się uroczysta gala finałowa Konkursu Regionalnego „Cyfrowe 20 l@t Świętokrzyskiego”. Inicjatywa podjęta przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego miała na celu uhonorowanie instytucji publicznych, projektów, osób i przedsiębiorstw, które wyróżniły się na polu cyfrowego rozwoju naszego regionu.

Komisja Konkursowa w składzie: Agata Binkowska – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Ewelina Gładki – dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Katarzyna Węglińska – Microsoft Polska, Jacek Orłowski – Redaktor Naczelny miesięcznika „IT w Administracji”, Ewa Krupa – Prezes Fundacji Orange Polska, Karol Kaczmarski – Prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Paweł Więcek – Dziennik Echo Dnia, wybrała laureatów konkursu w pięciu kategoriach: Instytucja publiczna, Projekt, Gospodarz, Informatyk, Przedsiębiorstwo.

Miło nam poinformować, że w kategorii „Informatyk”, I miejsce zdobył Mariusz Bartosik, główny specjalista w Zespole Informatycznym Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Mariusz Bartosik rozpoczął pracę dla Starostwa w 2007 roku. Jest absolwentem wydziałów WMiBM i WEAiI Politechniki Świętokrzyskiej oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jest pomysłodawcą wdrożenia w Starostwie m.in. intranetu, komunikatora, Bazy Wiedzy. Jako programista, zaprojektował i wykonał system wspomagający obsługę Rady Powiatu, Bramkę SMS, system ankiet, książkę adresową i inne narzędzia.

Uczestniczył we wdrożeniu systemów z projektu „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST”. W szczególności był zaangażowany w prace przy Elektronicznym Obiegu Dokumentów, co zaowocowało pierwszym wdrożeniem na dużą skalę wśród partnerów projektu. Brał udział w pracach Grupy Roboczej EOD.

Na przełomie lat 2017-2018 uczestniczył w negocjacjach umów serwisowych systemów Edicta oraz Puma z firmami Asseco Data Systems i Zeto Software. Dzięki wysokiej znajomości systemów oraz związanych z nimi problemami, możliwe było wykorzystanie tej wiedzy do wynegocjowania korzystniejszych stawek za obsługę serwisową na kolejne lata dla 88 gmin i 11 powiatów regionu świętokrzyskiego.

Na co dzień administruje serwerami, rozwija istniejące programy oraz rozwiązuje bardziej złożone problemy informatyczne. Aktualnie pracuje nad systemem elektronicznego głosowania na sesjach Rady Powiatu oraz systemem transmisji i archiwizacji wideo.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz nagrody.

Wyniki pozostałych kategorii można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ