Symbolicznie wbili łopatę pod budowę hali

, 29 października 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

        To już pewne, uczniowie II LO i ZST w Skarżysku-Kamiennej od przyszłego roku będą mogli ćwiczyć w nowej hali sportowej. Dziś władze powiatu skarżyskiego – starosta Jerzy Żmijewski, wicestarosta Artur Berus oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak i przedstawiciel firmy „Kombud” Maciej Kostrzewa symbolicznym wbiciem łopaty przekazali Wykonawcy plac pod budowę nowej hali sportowej przy II

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

To już pewne, uczniowie II LO i ZST w Skarżysku-Kamiennej od przyszłego roku będą mogli ćwiczyć w nowej hali sportowej. Dziś władze powiatu skarżyskiego – starosta Jerzy Żmijewski, wicestarosta Artur Berus oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak i przedstawiciel firmy „Kombud” Maciej Kostrzewa symbolicznym wbiciem łopaty przekazali Wykonawcy plac pod budowę nowej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym. – To inwestycja ze wszech miar potrzebna społeczności szkolnej – podkreślił starosta Jerzy Żmijewski dziękując samorządowi województwa świętokrzyskiego i ministerstwu sportu za wsparcie finansowe, zarządowi powiatu za podjecie decyzji radnym powiatowym, za wyrażenie zgody na budowę hali oraz pracownikom wydziałów merytorycznych za przygotowanie wniosków.

Inwestycja o wartości 6 mln 538 tys. zł realizowana będzie w ramach projektu Rozbudowa infrastruktury II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej, na który powiat skarżyski pozyskał środki unijne z RPO WŚ w kwocie ponad 2 mln 779 tys. zł oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 2 mln 104 tys. zł. Powiat na ten cel z własnego budżetu dołoży kwotę ponad 1 mln 655 tys. zł.

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak pogratulował Zarządowi Powiatu pozyskania pieniędzy na budowę hali oraz dyrekcji i uczniom szkół, którzy już w przyszłym roku będą mogli trenować w nowej hali, a także mieszkańcom miasta, którzy z nowo budowanego obiektu sportowego również będą mogli korzystać.

W ramach inwestycji II LO w Skarżysku-Kamiennej rozbudowane zostanie o halę sportową, z której korzystać będą mogli również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (hala połączona zostanie łącznikiem z ZST). Hala w części parterowej podzielona będzie na dwie części: salę widowiskowo – sportową o wymiarach ok. 24m x 43m oraz zaplecze socjalno-techniczne, w którym zlokalizowane będą szatnie i łazienki dla sportowców, sala gimnastyczna dla osób niepełnosprawnych, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych), pokój nauczyciela (trenera), pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn oraz pomieszczenie gospodarcze. Na drugim piętrze znajdować się będzie widownia na 166 miejsc siedzących. Hala w pełni dostępna będzie dla osób niepełnosprawnych oraz zgodnie z projektem budowlanym hala wyposażona będzie w instalacje: centralnego ogrzewania, elektryczną, wodnokanalizacyjną, wentylacyjną oraz system nagłośnienia. Projekt przewiduje również wyposażenie hali i niezbędne zagospodarowanie terenu.

Budowę hali wykona Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa „KOMBUD” z Radomia. Termin realizacji robót budowlanych zaplanowany jest do połowy września 2019 r.

W przekazaniu placu pod budowę hali uczestniczyli także członkowie zarządu powiatu Anna Leżańska i Bogusława Krawczyńska, dyrektorzy II LO i ZST – Paweł Buryło i Janusz Maciejewski, naczelnicy wydziału inwestycji i administrowania mieniem oraz edukacji starostwa powiatowego – Janusz Kuźdub i Jerzy Krawczyk, przedstawiciele Wykonawcy – Przedsiębiorstwa Realizacji Budownictwa „KOMBUD” z Radomia oraz młodzież szkolna.

J.Jagiełło/ Starostwo Powiatowe

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ