Kursy na wózek widłowy i operatora maszyn budowlanych

, 28 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Poszukujesz sposobu, aby poprawić swoje kwalifikacje, zdobyć uprawnienia i rozpocząć pracę w perspektywicznej branży budowlanej? Pomyśl o szkoleniu operatora maszyn budowlanych lub kursie na wózek widłowy.

Kto może zostać operatorem wózka widłowego i innych maszyn budowlanych?

Przygodę z wózkami widłowymi, żurawiami, suwnicami czy żurawiami HDS może rozpocząć niemal każda osoba. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, nie wykazujesz przeciwwskazań zdrowotnych, a także dysponujesz wykształceniem co najmniej podstawowym. W przypadku kursów na żurawie HDS zobligowany będziesz dodatkowo do posiadania prawa jazdy kat. C.

Kurs operatorski składa się z części teoretycznej i praktycznej, które trwają od jednego do trzech tygodni – zależnie od długości jednostek lekcyjnych i ich częstotliwości. Kursy operatorskie mogą być prowadzone w formie dziennej w standardowym trybie, przyśpieszonej w ciągu jednego tygodnia, a także weekendowej i wieczorowej. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń konkretnej grupy kursantów.

Ile zarobisz jako operator maszyn budowlanych?

Zarobki operatorów wahają się w zależności od maszyny, którą obsługuje operator, miasta oraz indywidualnych ustaleń z pracodawcą. Operator wózka widłowego może liczyć na zarobki od 2018 do 2680 zł netto. Operatorzy żurawi wieżowych zarabiają nieco lepiej, bo ich wynagrodzenie oscyluje w granicach od 2045 do 3293 zł netto. Zgodnie z raportem firmy analitycznej Sedlak & Sedlak operatorzy żurawi HDS pobierają miesięczne wynagrodzenie w kwocie od 2157 do 3118 zł netto, a operatorzy suwnic od 2052 do 3000 zł netto.

Jak widać, zarobki operatorów są dość atrakcyjne. Biorąc pod uwagę cenę kursów wynoszącą zwykle do 3000 zł, inwestycja w poszerzenie swoich kompetencji zwróci się już po dwóch miesiącach pracy na wyuczonym stanowisku!

Finansowanie kursów

Firmy prowadzące szkolenia operatorów maszyn budowlanych – np. firma dźwigowa Urbanek – zapewniają możliwość finansowania organizowanych kursów na wiele sposobów. Interesanci mogą rozłożyć płatność w systemie ratalnym, skorzystać z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, które mogą pokryć aż 80% ceny kursu, a także uiścić kwotę w formie jednorazowej zapłaty. Jeżeli pracujesz już w branży budowlanej, dowiedz się, czy Twój pracodawca nie będzie mógł wysłać Cię na kurs doszkalający finansowany z budżetu szkoleniowego firmy.

Nie zwlekaj, rynek czeka na wykwalifikowanych operatorów. Już dziś zdecyduj się na poprawę swoich kompetencji.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ