Lista zwycięskich projektów, zaproponowanych przez samorządy i organizacje pozarządowe!

, 7 września 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Poniżej zamieszczamy specjalnie dla Państwa listę zwycięskich projektów, zaproponowanych przez samorządy i organizacje pozarządowe, z dofinansowaniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na terenie Województwa Mazowieckiego

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało prawie 690 tys. zł. na realizację zadań publicznych na Mazowszu. Wśród tych projektów, znalazła się również gmina Szydłowiec z projektem pt. „Poprawa poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców Szydłowca poprzez modernizację przejść dla pieszych przy ulicy Wschodniej oraz podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego”

Lista zwycięskich projektów, zaproponowanych przez samorządy i organizacje pozarządowe, z dofinansowaniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

1. Gmina Bielany Wzmocnienie bezpieczeństwa w otoczeniu szkół i centrum życia społecznego w Gminie Bielany poprzez montaż monitoringu i infrastruktury bezpieczeństwa w ramach Celu szczegółowego nr 1 – Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa i w kategorii Mikroprojekty.

Wsparcie dla projektu wynosi 25 000 zł.

2. Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, Krok do bezpieczeństwa – modernizacja i rozbudowa systemu miejskiego monitoringu wizyjnego w Nowym Mieście nad Pilicą w ramach Celu szczegółowego nr 1: Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.

Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

3. Starostwo Powiatowe Pruszków pn. Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych.

Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

4. Gmina Szydłowiec Poprawa poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców Szydłowca poprzez modernizację przejść dla pieszych przy ulicy Wschodniej oraz podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych.

Wsparcie dla projektu wynosi 100 000 zł.

5. Miasto Wyszków Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap IV w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych.

Wsparcie dla projektu wynosi 64 115 zł.

6. Gmina Małkinia Górna Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych (bez sygnalizacji świetlnej) – SMARTSTOP – Patrz na drogę w ramach Celu szczegółowego nr 2 – Bezpieczne przejścia dla pieszych i Celu priorytetowego 2a – bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Wsparcie dla projektu wynosi 25 000 zł.

7. Powiat pruszkowski pn. Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim w ramach Celu szczegółowego nr 3 – Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży i Celu szczegółowego głównego nr 2.

Wsparcie dla projektu wynosi 85 888 zł.

8. Gmina Pniewy pn. „Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” w ramach Celu szczegółowego nr 4 – Edukacja dla bezpieczeństwa i w kategorii Mikroprojekty.

Wsparcie dla projektu wynosi 25 000 zł.

9. Stowarzyszenie NADZIEJA NA MUNDIAL w Warszawie, Przez sport do życia bez patologii w ramach Celu szczegółowego nr 3 – Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży i Celu szczegółowego głównego nr 2.

Wsparcie dla projektu wynosi 99 900 zł.

10. Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA w Płocku W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy w ramach Celu szczegółowego nr 4 – Edukacja dla bezpieczeństwa i Celu szczegółowego głównego nr 3.

Wsparcie dla projektu wynosi 65 000 zł.

Artur Ludew – Burmistrz Miasta Szydłowiec poinformował na swoim FaceBook’u o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Wojewodę Mazowieckiego:

Kolejna dobra informacja dla naszych mieszkańców. Dziś podpisałem z Wojewodą Mazowieckim umowę na dofinansowanie dwóch interaktywnych przejść dla pieszych, które jednocześnie będą spełniały funkcje progów zwalniających przy PSP nr 2 im. Jana Pawla II w Szydłowcu. Przejścia powstaną do końca października.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięskim projektom, samorządowcom oraz organizacją pozarządowym. W szczególności gratulujemy Burmistrzowi Szydłowca, kolejnego inwestycyjnego sukcesu !

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ