Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym

, 6 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniach 26-28 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek kat. 16-20 lat oraz Weteranów i Weteranek w Trójboju Siłowym Klasycznym

W mistrzostwach w trójboju siłowym klasycznym udział wzięli reprezentujący barwy Wikinga Starachowice: Łukasz Derlatka, Przemysław Derlatka i Rafał Lipka.

Bracia Derlatkowie rywalizowali w kategorii do 66 kg w grupie Juniorów do lat 20 będąc najmłodszymi zawodnikami w tej grupie. Obaj zaliczyli w przysiadach po 150 kg bijąc własne rekordy życiowe ustanowione miesiąc wcześniej na zawodach w Białymstoku. W wyciskaniu leżąc Przemek poprawił życiówkę wyciskając 85 kg, natomiast Łukasz uporał się z ciężarem 70 kg. W martwym ciągu Przemek wyrównał życiówkę podnosząc 185 kg, a Łukasz zaliczył ostatecznie 170 kg. Łącznie Przemek zgromadził 420 kg ustanawiając nowy rekord życiowy w trójboju, a jego brat Łukasz zgromadził 390 kg. Znakomite dźwiganie na pomoście w Będzinie zapewniło Przemkowi srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20, a Łukaszowi dało medal brązowy w tej samej rywalizacji. Zdobyte przez nich punkty zapewniły Wikingowi Starachowice drugie miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej Juniorów do lat 20.

Po młodzieży na pomost w Będzinie wyszli nasi niezmordowani Weterani – Rafał Lipka i Włodzimierz Żmijewski, którzy również pokazali życiową dyspozycję. Najpierw pojawił się startujący tym razem w kategorii +120 kg Lipka rywalizujący w grupie Weteranów 40-49 lat. Przysiady zaczął ostrożnie zaliczając kolejno 260 i 270 kg, żeby w trzecim podejściu poprawić własny rekord Polski w tym boju dźwigając 277 kg. W wyciskaniu leżąc uporał się z ciężarem 167,5 kg i prowadził w rywalizacji przed martwym ciągiem. W tym boju również nie dał szans rywalom zaliczając lekko 260 i 275 kg, a w trzeciej poprawiając rekord Polski w martwym ciągu wynikiem 286 kg. W sumie zgromadził 730,5 kg wygrywając swoją kategorię wagową z przewagą 60,5 kg nad drugim zawodnikiem.

Obecnie zawodnicy odpoczywają rozważając start w czerwcowym Pucharze Polski w Trójboju Siłowym, który zostanie rozegrany w formule “sprzętowej” wymagającej doskonałej techniki i mocnego przygotowania wytrzymałościowo-siłowego.

Źródło: skarzysko.com.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ