Muzeum w Szydłowu z nagrodą specjalną podczas Festiwalu Folkowego Polskiego Radia

, 27 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Muzeum otrzymało nagrodę specjalną Fonogramu Źródeł za wydawnictwo multimedialne “Sobiescy – zachowane w dźwiękach”.

W czwartek 16 maja 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się Koncert Laureatów 22 Festiwalu Folkowego Polskiego Radia NOWA TRADYCJA. Tego wieczoru wręczono również nagrody laureatom konkursu FONOGRAM ŹRÓDEŁ, organizowanego w ramach festiwalu przez II Program Polskiego Radia.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzymało nagrodę specjalną Fonogramu Źródeł za wydawnictwo multimedialne “Sobiescy – zachowane w dźwiękach” pod red. Anety I. Oborny, ocenione przez jurorów jako „bezcenne wydawnictwo zawierające jedne z najstarszych nagrań dźwiękowych i audiowizualnych, uzupełnione syntetycznymi artykułami z historii badań wybitnych etnomuzykologów – Jadwigi i Mariana Sobieskich”. Nagrody wręczał prezes zarządu Polskiego Radia, Andrzej Rogoyski.

Celem konkursu, organizowanego przez Polskie Radio od 2009 roku, jest promocja muzyki tradycyjnej w Polsce, „zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów”.  W skład jury weszli: prof. Piotr Dahlig – etnomuzykolog (Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego), dr Weronika Grozdew-Kołacińska – etnomuzykolog (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk), Maria Baliszewska – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowe4j, Anna Borucka-Szotkowska – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej oraz Magdalena Tejchma – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

Nagrodzone wydawnictwo multimedialne to część i zarazem podsumowanie szerszego projektu pod tym samym tytułem, organizowanego przez instytucję w Roku Jubileuszu 50-lecia Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.  W konkursie Fonogram Źródeł Muzeum uczestniczyło po raz pierwszy, konkurując z uczestnikami , którzy od lat zajmują się wydawaniem płyt z polską muzyką tradycyjną.

Festiwalu Folkowego

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ