Ogród miejscem wypoczynku i wyciszenia

, 25 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami – ciepłe powietrze i długie słoneczne dni zachęcają do wyjścia z domu, a dobrze zagospodarowany ogród może stać się klimatycznym miejscem wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Jak może wyglądać ogród marzeń?

W ogrodach lubi przebywać każdy – obcowanie z naturą i pielęgnacja roślin pozwala nam odpocząć od zamkniętych pomieszczeń i otaczających nas zewsząd ekranów, czy to telewizorów, telefonów czy komputerów. Dlatego ogród najlepiej zaaranżować w odpowiedniej odległości od domu, tak byśmy mogli wrócić do niego w każdej chwili, ale by zgiełk codzienności nie zaburzał naszego upragnionego wypoczynku.

Odpocząć w ogrodzie możemy na różny sposób: jedni wolą przebywać wśród kwiatów i roślin, na innych działa szmer strumyku, a jeszcze inni chcą odpocząć w towarzystwie przyjaciół. W kwestii zagospodarowania ogrodu ogranicza nas tylko jego powierzchnia.

Trzeba jednak pamiętać, że meble ogrodowe narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przy ich wyborze trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są wykonane. Kompetencje producenta są jednak najważniejsze. Często decydujemy się na tańsze warianty zakupione w dyskontach, jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się na lata. Powinniśmy dokładnie przemyśleć, jaką firmę wybrać, aby nasze meble ogrodowe przetrwały wszelkiego rodzaju nawałnice, deszcze, wichury czy ogromne upały.

Ogród w zgodzie z naturą

Jeśli tylko chcemy, z ogrodu możemy zrobić miejsce niespotykane i wyjątkowe. To, czy ogród będzie miejscem magicznym zależy tylko od inwencji twórczej jego właściciela. Najczęściej spotykanymi elementami w ogrodach są różnego rodzaju skalniaki, strumyki, oczka wodne, fontanny, a czasem nawet bramy księżycowe. W ogrodzie nie może zabraknąć także roślinności i pachnących kwiatów – to one tworzą ten upragniony mikroklimat potrzebny do odpoczynku. Jedyne czego jeszcze będziemy potrzebować to miejsce do spoczynku, aby w pełni delektować się przerwą od dnia codziennego.

Ogród miejscem spotkań

Ogród nie musi być tylko strefą wyciszenia – może być także idealnym miejscem do spotkań z przyjaciółmi. Jeśli ma być to taras, to warto zastanowić się nad odpowiednią nawierzchnią i zadaszeniem – nie chcielibyśmy przecież, aby każde wahanie pogody psuło nam okazje do biesiadowania. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby zainwestować w odpowiednie podłoże i zadaszenie, które pozwala na odpoczynek i spotkania na świeżym powietrzu niezależnie od aury.

Dla tych, którym pogoda niestraszna wystarcza czasem duży stół i kilka krzeseł, ale gdy miejsce zabawy jest dalej od domu, wtedy warto zainwestować w altanę. Dzięki nim ogród nabiera niepowtarzanego uroku i nastroju, a dzięki zadaszeniu altanki są idealnym miejscem do spędzania czasu, gdyż gwarantują cień i przyjemny chłód.

Wybór mebli ogrodowych

Niewątpliwie najprostszym rozwiązaniem są meble plastikowe – są one powszechnie dostępne w każdym z marketów budowlanych. Ich największymi zaletami są bardzo niska cena i odporność na wilgoć i chłód. Jednak jakość wykonania, krótki okres użyteczności oraz odkształcenia i zmiany kolorystyczne spowodowane światłem słonecznym szybko niwelują wcześniejsze plusy.

Jeżeli zależy nam na wytrzymałości, wyglądzie i kunszcie wykonania należy zdecydować się na meble drewniane. W przeciwieństwie do mebli plastikowych, przy drewnie jesteśmy w stanie zapobiec wielu uszkodzeniom, a sama konserwacja nie jest niczym trudnym.

Drewniane meble nie tylko wyglądają elegancko, ale tworzą także przytulną atmosferę w ogrodzie. Warto jednak pamiętać, że drewno to materiał naturalny, który wrażliwie reaguje na zmiany pogodowe.

Zabezpieczenie drewnianych mebli przed sezonem zimowym nie jest trudne. Konserwacja polega na przeczyszczeniu mebli i impregnacji lub lakierowaniu. Dzięki temu zapewnimy meblom nie tylko ochronę przed wilgocią, ale także odświeżony wygląd. Powtarzanie tego procesu po każdym sezonie użytkowania wydłuży żywotność mebli i zapewni im piękny wygląd na długie lata. W podobny sposób należy zabezpieczyć inne drewniane akcesoria, takie jak np. donice ogrodowe. Do wymycia drewnianych mebli ogrodowych możemy użyć również myjki ciśnieniowej. Pamiętajmy jednak, że zanim schowamy je aż do wiosny, musimy upewnić się, że dobrze wyschły.

drewniane-meble-ogrodowe-stolbar

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ