Kierowca potrącił starszą kobietę na pasach

, 15 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci z przysuskiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania pojazdami. Tym razem uprawnienia do kierowania pojazdami stracił 38 – latek, który wczoraj potrącił starszą kobietę na pasach.

Stracił prawo jazdy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9 na drodze krajowej Nr 12 w miejscowości Skrzynno (gm. Wieniawa). Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 38 – letni kierowca fiata ducato potrącił starszą 84 – letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście starsza pani doznała tylko niewielkich stłuczeń.

Od początku 2018 roku uprawnienia do kierowania pojazdami straciło 11 kierowców.

Przypominamy!

Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 400-500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.

Apelujemy o ostrożną jazdę!

Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Pamiętajmy, że nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem – nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

Autor: asp. Aneta Wilk
Źródło: KPP w Przysusze

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ