Radni uchwalili budżet na 2019 rok w gminie Przysucha

, 7 stycznia 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Budżet Gminy i Miasta Przysucha na 2019 rok został uchwalony. Radni jednogłośnie podjęli Uchwałę Budżetową 20 grudnia br. Dochody gminy i miasta w 2019 roku zaplanowano w kwocie ponad 42,7 mln zł, w tym dochody własne na poziome około 20 mln zł. 

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share
Budżet Gminy i Miasta Przysucha na 2019 rok został uchwalony. Radni jednogłośnie podjęli Uchwałę Budżetową 20 grudnia br. Dochody gminy i miasta w 2019 roku zaplanowano w kwocie ponad 42,7 mln zł, w tym dochody własne na poziome około 20 mln zł.
Natomiast wydatki zaplanowano w wysokości ok. 43,2 ml zł.  Projekt budżetu Gminy i Miasta na 2019 rok został pozytywnie zaopiniowany przez komisje stałe Rady Gminy i Miasta: budżetową, gospodarczą, rewizyjną. spraw społecznych  oraz skarg, wniosków i petycji. Projekt budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa. Wartość zadań inwestycyjnych w 2019 roku to ponad 4 mln zł.
Najważniejsze z nich to:
* Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków,
* Przebudowa ul. Wiejskiej w Przysusze ,
* Przebudowa ul. Leśnej w Skrzyńsku,
* Wymiana stolarki okiennej w PSP w Skrzyńsku,
* Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 1 w Przysusze,
* Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w ul. Dembińskich i Słonecznej w Przysusze i Skrzyńsku,
* Dobudowa i przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w ciągu komunikacyjnym od ul. Świętokrzyskiej do ul. Skowyry 
  i ul.   Czermińskiego,
* Rewitalizacja Placu Kardynała Wyszyńskiego,
* Budowa Świetlicy wiejskiej w Dębinach.

– Projekt budżetu gminy i miasta na 2019 rok, przedstawiony Radzie do uchwalenia został opracowany przez ustępujące władze gminy i miasta VII kadencji. Zaproponowany budżet jest stabilny i bezpieczny finansowo. Nie było przeciwwskazań, by go nie zatwierdzić – powiedział Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz. – Oceniam jednak, że przedstawiny budżet ma charakter zachowawczy, a zaplanowane w nim inwestycje to w zdecydowanej większości zadania do kontynuacji i zakończenia w 2019 roku. Brakuje inwestycji nowych, w tym z udziałem środków finansowych pozyskanych z zewnątrz. Na pewno o takie będziemy aplikować – dodał Burmistrz. Poinformował też, że Gmina planuje przystąpić do programów rządowych: programu Maluch+, który zakłada dofinansowanie utworzenia żłobków i klubów dla dzieci do trzeciego roku życia oraz do programu „Czyste powietrze”, który przewiduje finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła. Ponadto już są przygotowywane wnioski o dofinansowanie przebudowy niektórych dróg z wykorzystaniem środków z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
W dyskusji radni m.in. proponowali utworzenie Budżetu Obywatelskiego, budowę alternatywnego ujęcia wody czy opracowanie Przysuskiego Programu Drogowego, co w pełni pokrywa się z programem wyborczym obecnego Burmistrza

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ