Remtrak w powiecie Opoczyńskim planuje zatrudnić 400 nowych pracowników

, 31 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Wydarzenie jest to związane z rozpoczynającym się trzecim etapem modernizacji PKP Intercity Remtrak i Oddziału w Idzikowicach.

W dniu 23 maja w Oddziale Spółki Remtrak w Idzikowicach miała miejsce uroczystość oficjalnej inauguracji kolejnego etapu modernizacji PKP Intercity Remtrak pt. “Remtrak na nowych torach rozwoju”, której centralnym punktem była prezentacja nowego logotypu Spółki.

Należący do PKP Intercity Zakład Usług Taborowych Remtrak zmienia nazwę na PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. Spółka planuje zatrudnić 400 nowych pracowników.

Wydarzenie jest to związane z rozpoczynającym się trzecim etapem modernizacji PKP Intercity Remtrak i Oddziału w Idzikowicach. Celem tego procesu jest urynkowienie spółki i rozszerzenie dotychczasowych kompetencji. Obecny etap obejmie budowę nowej hali naprawczej dla lokomotyw i wagonów wraz z wózkownią oraz hali napraw zestawów kołowych. Pozwoli to na jednoczesną naprawę większej liczby wagonów. Zakończenie prac zaplanowane jest na 2021 rok.

Rozwój Remtrak stanowi przykład spółki zarządzanej w dynamiczny sposób w odpowiedzi na trendy rynkowe i koniunkturę sektora ale także działanie z wielkim wyczuciem i świadomością lokalnego rynku pracy.

Rozbudowywany zakład w Idzikowicach stanowi ważny ośrodek zatrudnienia w regionie Opoczyńskim, a liczba pracowników stale rośnie. Na koniec 2018 roku pracowało w nim 349 osób. We wszystkich oddziałach Remtrak zatrudniał ponad 500 pracowników. Dynamika wzrostu zatrudnienia w Oddziale w Idzikowicach jest bardzo duża. Jeszcze na koniec 2014 roku w zakładzie pracowało 145 osób, co oznacza, że na przestrzeni czterech lat wzrost zatrudnienia wyniósł 140%. Przyczyniło się do tego efektywne zarządzanie spółką i trwający od 2016 roku proces modernizacji zakładu, który przełożył się na zwiększenie zakresu wykonywanych prac. Niezwykle ważny był w tym zakresie rok 2017, w którym liczba pracowników Oddziału w Idzikowicach zwiększyła się o ponad 120.

Rozpoczynający się kolejny etap rozbudowy zakładu wpłynie na dalszy wzrost zatrudnienia. Potrzebnych będzie wielu specjalistów i inżynierów. Docelowo pracę w Oddziale na terenie Idzikowic znajdzie od 400 do 450 nowych pracowników, co daje łącznie ponad 800 miejsc pracy.

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ