Skarżysko: grupa przedszkolaków odwiedziła Starostwo

, 22 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Grupa sześciolatków przybyła do starostwa powiatowego, aby poznać bliżej pracę starosty oraz urzędowe obowiązki i zwyczaje.

W czwartek, 22 marca, starostę Jerzego Żmijewskiego odwiedzili niecodzienni goście. Grupa sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Skarżysku-Kamiennej przybyła do starostwa powiatowego, aby poznać bliżej pracę starosty oraz urzędowe obowiązki i zwyczaje.

Wizyta, w przeciwieństwie do oficjalnych spotkań, miała bardzo swobodny charakter. Przedszkolaki zostały oprowadzone przez starostę Jerzego Żmijewskiego, sekretarz powiatu Małgorzatę Łakomiec i informatyka Mariusza Bartosika po wydziałach urzędu, gdzie poznały m.in. zasady przyjmowania klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu, którzy chcą zarejestrować samochód, czym jest Biuro Obsługi Interesanta i jakie obowiązki spoczywają na jego pracownikach. Tam bardzo podobało im się przystawianie pieczęci na dokumentach przychodzących do urzędu. Ponadto dowiedziały się jak usprawnia pracę urzędników Elektroniczny Obieg Dokumentów oraz zwiedziły urzędowe archiwum.

Następnie zaproszono dzieci do sali herbowej, w której m.in. odbywają się sesje rady powiatu. Tam gospodarze spotkania udzielili im krótkiej lekcji samorządności z uwzględnieniem symboli powiatu oraz gmin tworzących Powiat Skarżyski. Dzieci chętnie wcielały się w role samorządowców – np. jako przewodnicząca rady rozpoczynająca obrady sesji rady.

Z dużym zaciekawieniem sześciolatki oglądały także gabinet starosty, gdzie miały okazję usiąść w fotelu Jerzego Żmijewskiego.

Natomiast w sali gdzie odbywają się cotygodniowe posiedzenia Zarządu Powiatu Skarżyskiego przedszkolaki obejrzały krótkie filmy promujące powiat, a starosta przybliżył im strukturę oraz atrakcje i walory turystyczne powiatu. Dzieci chętnie dyskutowały ze starostą oraz odpowiadały na zadawane im pytania. Na pamiątkę wizyty w skarżyskim starostwie sześciolatki otrzymały kolorowe pisaki oraz odblaskowe breloki, żeby zawsze pamiętały o bezpieczeństwie i byciu widocznym na drodze.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ