Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

, 31 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

29 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Klwowie odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI SP, młodzież z klas VII i gimnazjum oraz rodzice.

Przełamać strach

29 stycznia 2018 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Klwowie odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI SP, młodzież z klas VII i gimnazjum oraz rodzice.

Dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy a z zamiłowania myśliwy, żeglarz oraz operator kamery i drona, pasjonat fantastyki, modelarstwa i sportów sylwetkowych, opowiedział jak przez wiele lat sam zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Nauczył się jednak przełamywać strach, walczyć ze słabościami i zaczął realizować własne plany życiowe. Obecnie prowadząc własną działalność dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z osobami potrzebującymi wsparcia.

Tematem spotkania uczniów i rodziców z Panem Krzysztofem Piersą było uzależnienie od gier komputerowych. Autor książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń” mówił o faktach i mitach wynikających z gier komputerowych. Zwrócił uwagę na najważniejsze zagrożenia, jakie związane są z grami komputerowymi, Internetem czy telefonem komórkowym. W rozmowie z uczniami wymienił tylko kilka: aspołeczność, zatracenie talentów, kłopoty zdrowotne, a także problem ze znalezieniem pracy. Stwierdził, że gry komputerowe czy Internet same w sobie nie są złe, natomiast podkreślił, że często złe jest niewłaściwe podejście do nich przez ich użytkowników. Mówił o tym, dlaczego gramy w gry i co one nam dają.

Przedstawił również stanowisko na temat grania najbliższego otoczenia graczy, czyli rodziców, rodzeństwa, przyjaciół. Rodzicami radził jak rozmawiać z „graczem”, jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść i jakie są największe trudności wychodzenia z uzależnienia.

Spotkanie wywarło duże wrażenie na uczniach, niewątpliwie Pan Krzysztof Piersa wzbudził wśród młodzieży wielkie zainteresowanie tematem, o którym mówił. Bardzo szybko „złapał” dobry kontakt z uczniami, być może, dlatego że
o uzależnieniu od gier komputerowych mówił nie jako psycholog czy teoretyk, ale jako „doświadczony gracz”.

Źródło: Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ