Spotkanie z dziećmi i młodzieżom w Czarnieckiej Górze

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedzili dzieci oraz młodzież przebywających w wakacje w Zespole Szkół Specjalnych przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Funkcjonariusze mówili na temat bezpieczeństwa nad wodą, odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniu związanym z zażywaniem dopalaczy oraz o zjawisku cyberprzemocy i tzw. hejtu. Wizyta policjantów spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedzili dzieci oraz młodzież przebywających w wakacje w Zespole Szkół Specjalnych przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Funkcjonariusze mówili na temat bezpieczeństwa nad wodą, odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeniu związanym z zażywaniem dopalaczy oraz o zjawisku cyberprzemocy i tzw. hejtu.

Wizyta policjantów spotkała się z bardzo serdecznym przyjęciem zarówno przez nauczycieli, wychowawców, jak również ich podopiecznych. Mundurowi poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem nad wodą podczas trwających wakacji, tj. jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas zabawy oraz w jaki sposób reagować na napotkane zagrożenia. Ze starszymi uczestnikami spotkania funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną ze stalkingiem, zjawiskiem cyberprzemocy oraz odpowiedzialnością karną nieletnich. Ponadto policjanci przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Podczas prelekcji zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy spotkania zadawali różne pytania. Na koniec policjanci prowadzący spotkanie zostali wyróżnieni przez uczniów dyplomem z podziękowaniami oraz własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ