Szydłowieckie #TrashChallenge – Ratujmy Świat

, 16 marca 2019
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Akcja #TrashChallenge opanowała Internet. Ludzie z całego świata zbierają śmieci w swojej okolicy i publikują zdjęcia lub filmiki z “przed” i “po” wielkim sprzątaniu w mediach społecznościowych.

Ta akcją społeczna pod nazwą #TrashChallenge wzięła szturmem Instagram, Facebook i Reddit. Każdego dnia publikowane są nowe materiały z wielkiego sprzątania. Jako, że cały świat jest zaangażowany my nie będziemy gorsi!

Dlatego właśnie Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji i ratowania naszego środowiska przed nawałem śmieci!

Już w poniedziałek będziecie mogli ich posłuchać w Radiu RMF MAXXX.

#TrashChallenge

A oto co napisali na facebooku:

Cześć! 🖐
Wpadliśmy na cudowny pomysł i rzucamy Wszystkim wyzwanie!
Nasz dom, jakim jest planeta Ziemia każdego dnia poddawany jest próbie przetrwania. Sięgając po przykład z zagranicznych social-mediów rzucamy Wszystkim wyzwanie!
🚮 #TrashChallenge – polega na wykonaniu zdjęcia w zaśmieconym miejscu, uprzątnięcie go, a następnie wykonanie zdjęcia ponownie i pokazanie różnicy dodając w opisie zdjęcia #TrashChallenge
👥 Nasze wyzwanie kierujemy do WSZYSTKICH! Grup formalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych grup społecznych, osób prywatnych, stowarzyszeń, szkół, grup znajomych itd..
🔴 Zgodnie z informacją ze strony WWF POLSKA: “W polskich domach powstaje rocznie 12 milionów ton odpadków, których większość ląduje na wysypiskach. Aż 2 miliony ton trafia do lasów lub domowych palenisk. Tylko 14% śmieci poddawane jest recyklingowi, natomiast prawie 80% odpadów komunalnych trafia na składowiska. Dla porównania, jak wynika z danych Eurostat, w 2009 r. średnia dla UE wynosiła jedynie 38%.”
🌍 Już 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, jednak nieważne jakiego dnia podejmiecie się wyzwania!
🔥 Zróbmy sensowne wydarzenie, przy którym może i się trochę pobrudzimy, ale może to być fajna zabawa i doskonała rzecz dla naszej planety, każdy może zrobić coś dla Ziemi!

#TrashChallenge

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji!

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ