Ulotka – jak bronić się przed tlenkiem węgla

, 5 marca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej opracowała w ulotkę informacyjną skierowaną do mieszkańców powiatu skarżyskiego.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu skarżyskiego związanego z zagrożeniem jakie niesie ze sobą tlenek węgla często nazywany cichym zabójcą opracowała w oparciu o materiały własne oraz Komendy Głównej PSP ulotkę informacyjną skierowaną do mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Ulotka zawiera elementarne informacje na temat niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą czad. Jak niekorzystnie wpływa on na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, jakie są objawy zatrucia, jakie podejmować działania w przypadku stwierdzenia zatrucia tym gazem oraz jak skutecznie chronić się przed zgubnym jego działaniem.

W ulotce znajdziemy również poglądowy przekrój typowego budynku jednorodzinnego z zaznaczeniem miejsc, na które należy zwrócić szczególną uwagę aby we własnym domu czuć się naprawdę bezpiecznie.

W formie przypomnienia w ulotce podane są niezbędne przeglądy instalacji, które właściciel budynku lub jego zarządca powinien wykonać aby nie tylko poprawić współczynnik bezpieczeństwa ale również być zgodnym z obowiązującym prawem i przepisami przeciwpożarowymi.

Pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej doświadczeniem roku ubiegłego będą się starali aby opracowana ulotka znalazła się w ogólnie dostępnych miejscach, z których mógł by ją pobrać każdy chętny. Ulotkę będzie też można pobrać ze strony internetowej www.strazskarzysko.pl w zakładce pliki do pobrania/PSP.

Nie przechodźmy obojętnie obok ulotki. Naprawdę warto zapoznać się z jej treścią. To tak niewiele kosztuje a podnosi naszą świadomość na sprawy związane z naszym bezpieczeństwem

Opracowanie ulotki odbywa się w ramach ogólnokrajowej akcji społecznej patronowanej przez MSWiA oraz KG PSP „CZAD i OGIEŃ Obudź Czujność”

Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej , kieruje podziękowania firmie CELSIUM dzięki wsparciu, której była możliwość wydrukowania 5 tyś. sztuk ulotek przeznaczonych do kolportażu.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ