Uroczyste obchody jubileuszu działalności OSP w Fałkowie

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniu 10 września 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Fałkowie obchodziła 100-lecie swojego istnienia. O godzinie 11.30 w kościele odprawiona została uroczysta msza święta, po której na telebimie wyświetlono historię jednostki OSP. Następnie, jak przystało na święto strażackie, dalsza część obchodów odbywała się na placu przed remizą. W uroczystości udział wzięli między innymi: dh.

W dniu 10 września 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Fałkowie obchodziła 100-lecie swojego istnienia. O godzinie 11.30 w kościele odprawiona została uroczysta msza święta, po której na telebimie wyświetlono historię jednostki OSP. Następnie, jak przystało na święto strażackie, dalsza część obchodów odbywała się na placu przed remizą.

W uroczystości udział wzięli między innymi:

dh. Agata Binkowska – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego;

dh. Marian Tworek – Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego OSP w Warszawie;

dh. Bogdan Soboń – Prezes ZP ZOSP, Starosta Konecki;

dh. Wiesław Basiak – Sekretarz Wojewódzkiego Sądu Honorowego OSP w Kielcach;

brygadier Bogusław Jakóbczyk – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Końskich;

dh. Mariusz Fabiszewski – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZP ZOPS .

Uroczystości prowadził brygadier w stanie spoczynku, członek władz centralnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Tadeusz Nowakowski. Po wysłuchaniu hymnu strażackiego i wciągnięciu flagi na maszt dh. Wiesław Basiak odczytał uchwałę Zarządu Głównego ZOSP przyznającą najwyższe odznaczenie „Złoty Znak Związku” dla jednostki OSP Fałków. Aktu dekoracji sztandaru dokonał dh. Marian Tworek. Z okazji rocznicy wielu druhom OSP Fałków nadano odznaczenia strażackie. Najwyższym odznaczeniem strażackim „Złotym Znakiem Związku” odznaczony został Prezes OSP Fałków dh. Grzegorz Zganiacz. W uroczystościach brała udział rodzina Jakubowskich – potomków założycieli OSP Fałków.

Wójt Gminy Fałków Henryk Konieczny wysoko ocenił działalność OSP i życzył tej jednostce jak najszybszego włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Starosta Konecki Bogdan Soboń wraz z życzeniami od Zarządu Powiatowego ZOSP przekazał jednostce obraz przedstawiający świętego Floriana oraz okolicznościowy grawerton. Życzenia OSPN w Fałkowie złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu w Końskich Marian Król wraz z radnymi Rady Powiatu w Końskich: Danutą Leśniewicz i Pawłem Pękalą. Na okoliczność 100-lecia jednostki odsłonięto i poświęcono tablicę okolicznościową i figurkę św. Floriana. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ