Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu ogłasza nabór!

, 13 marca 2019
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Shares

W dzisiejszych czasach każdy myśli o przyszłości swoich dzieci… aby odnosiły sukcesy na polu nauki i kultury, a jednocześnie przebywały i rozwijały się w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, wśród ludzi otaczających ich troską i zrozumieniem. Każdy pragnie, aby jego dziecko odnalazło w szkole drugi dom i mogło w pełni realizować swoje talenty i uzdolnienia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego rodzica, oferujemy w nowym roku szkolnym 2019/2020 pięć klas, z których każda została objęta patronatem wyższej uczelni bądź instytucji naukowych:

 

W atmosferze spokoju i poszanowania indywidualności, w poczuciu bezpieczeństwa uczniowie w dowolnie wybranej klasie będą mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, zdobywać i pogłębiać wiedzę, uzupełniać braki edukacyjne.

 

– Chcemy zapewnić, że nasza szkoła posiada odpowiednią ilość miejsc, by przyjąć wszystkich zakwalifikowanych uczniów. Będziemy pracować jednozmianowo w trybie pięciodniowym. Zapewniamy dobry i rzetelny poziom nauczania oraz wysoką zdawalność egzaminów maturalnych – podkreśla dyrektor szkoły Karol Kopycki

Proces edukacyjny wspieramy poprzez wyjścia do teatru, kina, muzeum, uczestnictwo w koncertach, wyjścia na wystawy i prelekcje oraz udział w licznych konkursach przedmiotowych, sportowych czy artystycznych. Wspólnie cieszymy się i dzielimy radością z sukcesów naszych uczniów.

Ze szczególną  troską pielęgnujemy tradycje naszej szkoły, do których należą: wspólne spotkania okolicznościowe (jasełka, wigilie klasowe), bale: studniówkowy oraz karnawałowy “Prima Sienkiewicz”. Organizujemy również wydarzenia andrzejkowe, mikołajkowe i walentynkowe. Tradycją naszej szkoły są liczne spotkania z ciekawymi ludźmi oraz uczestnictwo w interesujących przedsięwzięciach. Mamy otwarte serca na potrzeby innych, gramy dla WOŚP-u, wspieramy działania Caritas czy Szlachetnej Paczki.

W szkole realizowane są projekty unijne, dzięki którym młodzież może kształcić swoje umiejętności, korzystać z dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rozwijać kompetencje językowe. Nie wiemy, jaką decyzję podejmą gimnazjaliści i ośmioklasiści wspierani bardzo mocno przez swoich rodziców, ale jednego jesteśmy pewni – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu jest świetnym wyborem na przyszłość!

– Jako rodzic i wieloletni nauczyciel – mówi dalej Karol Kopycki –  a od siedemnastu lat dyrektor szkoły, ośmielam się zarekomendować naukę w naszym liceum. Dlaczego? Poniżej przedstawiam argumenty. W czasie 75 lat swojego istnienia,  szkoła wychowała pokolenia młodzieży, która osiągnęła liczne sukcesy w dorosłym życiu zawodowym. Możemy się poszczycić absolwentami, którzy rozwinęli ścieżki kariery! Szkoła ta jest wyjątkowa z kilku powodów:

Po pierwsze –  kadra i atmosfera szkoły! Taki zapał nauczycieli, traktowanie indywidualnie każdego ucznia. Mamy świadomość jak trudno dzisiejszą młodzież zaciekawić, my to potrafimy, angażując ją w liczne przedsięwzięcia, projekty i konkursy typu „Erasmus +” , Sesja Popularnonaukowa „Człowiek i jego środowisko”, Dzień Językowy, koła zainteresowań – „Klub Coolthura”,Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”.

Po drugie – wysoka zdawalność matury! Warto sprawdzić jak wygląda to w innych szkołach, a nie kierować się tylko opinią.

Po trzecie – bezpieczeństwo! Tak ważne w dzisiejszych czasach, w tym środowisku, każdy zna się wzajemnie, co znacznie eliminuje negatywne wpływy rówieśnicze.

Po czwarte –  szkoła najbliżej Twojego domu! Więc, gdzie jak nie tutaj, zaoszczędzisz czas i pieniądze na dowóz dziecka i oczywiście Jego zdrowie, ponieważ uniknie wyczekiwania zimą, wczesną porą na przystankach.

Ponadto oferujemy:

 • naukę języków w nielicznych grupach
 • dofinansowanie dojazdów
 • stypendia dla najlepszych uczniów i sportowców
 • zagraniczne wyjazdy
 • indywidualny tok nauki wg potrzeb
 • certyfikat ratownika przedmedycznego
 • ciekawe profile klas
 • zajęcia z psychopedagogiki
 • elastyczny system rozszerzeń
 • certyfikat IT szkoła

Zapraszamy Rodziców i Kandydatów do szkoły na DNI OTWARTE, by wspólnie dokonać przemyślanego wyboru na przyszłość: 25 marca –  dla absolwentów szkół podstawowych, 26 marca – dla absolwentów gimnazjów. Więcej szczegółów uzyskacie na stronie www.liceum.webd.pl i na facebook

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ