Ochotnicza Straż Pożarna – konferencja

, 16 lutego 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Prezydent miasta, Konrad Krönig uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej w Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Książęce.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Prezydent miasta, Konrad Krönig uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej w Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Książęce. Prezes OSP, Andrzej Markiewicz podsumował miniony rok, mówił o współpracy jednostki ze skarżyskim samorządem i zachęcał mieszkańców do wstępowania w szeregi OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna Skarżysko mieści się przy ulicy Warszawskiej na osiedlu Książęce. Jednostka wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie w jej szeregach działa 36 ochotników, którzy biorą udział w licznych akcjach, m.in. wspierając Państwową Straż Pożarną.

W 2017 roku – jak informował w czasie konferencji prezes OSP, Andrzej Markiewicz – jednostka brała udział w 78 akcjach. Dla OSP Skarżysko miniony rok był szczególny ze względu na jubileusz – świętowano 95-lecie istnienia. Wymarzonym prezentem dla ochotników, o który zabiegali od wielu lat, był nowy średni wóz gaśniczy. Został on zakupiony przy finansowym wsparciu z budżetu miasta oraz merytorycznej pomocy pracowników Urzędu Miasta.

– Raz jeszcze składam na ręce prezydenta serdeczne podziękowania za pomoc w zakupie wozu i ciągłe wspieranie w działalności – podkreślał dzisiaj prezes OSP, dodając, że nowy wóz gaśniczy umożliwia sprawne i skuteczne prowadzenie akcji. – W tej chwili nasza jednostka jest już dość dobrze wyposażona – dodawał Andrzej Markiewicz.

Prezydent zadeklarował dalsze wspieranie OSP.

– Jesteśmy, jako mieszkańcy, wdzięczni za waszą działalność, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa – dodawał.

W trakcie konferencji prezes OSP i prezydent miasta zachęcali nowych ochotników do wstępowania w szeregi OSP Skarżysko.

– Chciałbym zachęcić szczególnie młodych skarżyszczan do aktywnego włączania się w działalność OSP. Z jednej strony to chwalebna działalność, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, z drugiej praca społeczna dająca wiele satysfakcji – podkreślał prezydent Konrad Krönig.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do OSP w Skarżysku. Chętni, po przejściu badań lekarskich i psychologicznych, odbywają specjalistyczne szkolenie. Po jego ukończeniu mogą już uczestniczyć w akcjach.

 

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ