Prezentacja powiatu podczas Dożynek Wojewódzkich

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W niedzielę 3 września na lotnisku w Masłowie odbyły się dożynki wojewódzkie, podczas których zaprezentował się również powiat konecki z wieńcem uplecionym przez Rogowianki. Delegację powiatu koneckiego stanowili: Bogdan Soboń, starosta konecki, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu Koneckiego, Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Kurcbart, radny Rady Miejskiej w

W niedzielę 3 września na lotnisku w Masłowie odbyły się dożynki wojewódzkie, podczas których zaprezentował się również powiat konecki z wieńcem uplecionym przez Rogowianki. Delegację powiatu koneckiego stanowili: Bogdan Soboń, starosta konecki, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Dorota Duda, członek Zarządu Powiatu Koneckiego, Marian Król, przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Kurcbart, radny Rady Miejskiej w Stąporkowie. Obecni byli również Wiesław Stępień, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i zarazem prezes OSM Końskie, ale też Józef Śliz, wójt gminy Smyków. Wieniec dożynkowy nieśli druhowie OSP Radoszyce w składzie: Łukasz Janiszewski, Maciej Kruszyna, Zdzisław Relidzyński oraz Adam Zajączkowski,, zaś ośpiewali go członkowie zespołu ludowego „Rogowianka”.

Na stoisku powiatu koneckiego przygotowanym przez WTZ Końskie nie zabrakło materiałów promocyjnych tj. plany lekcji, widokówki, zakładki, które obok lokalnego produktu jakim są Podkówki Koneckie, rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki. Mimo deszczowej aury na lotnisku w Masłowie było wielu zwiedzających, a humory dopisywały, co wyraźnie podkreślał gospodarz dożynek – Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

– Jesteśmy w gościnnym Masłowie, by cieszyć się ze zwieńczenia całorocznej pracy rolników. Z rąk starostów dożynkowych odebrałem chleb wypieczony z zebranego w tym roku ziarna. Jest on symbolem pracy, obfitości i dobrobytu, oraz gościnności i wspólnoty. Nisko się kłaniam rolnikom i w ten symboliczny sposób oddaję honor ludziom polskiej wsi. Tym, którzy dbają, aby nikomu na naszych stołach chleba nie zabrakło – mówił marszałek Adam Jarubas, który witał gości i delegacje powiatowe wraz z Michałem Godowskim, starostą kieleckim i Tomaszem Lato, wójtem Masłowa. Starostami tegorocznych dożynek wojewódzkich byli: Beata Popis z Obic w gm. Morawica oraz Michał Nawarro z Jędrzejowa.

Uroczystości na lotnisku poprzedzone zostały uroczystą mszą św. w intencji rolników, która odprawiona została w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie. Dożynki uświetniły m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz program artystyczny pn. „Estrada folkloru” przygotowany przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ