Szkolenie w sprawie eWniosków o dopłaty dla rolników

, 3 marca 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR serdecznie zaprasza na szkolenie w Rusinowie z zakresu zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności na rok 2018.

Przyznanie płatności na rok 2018zmiany w zasadach przyznawania płatności na rok 2018 eWniosekPlus.

Szkolenie odbędzie się dnia 12 marca 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Rusinowie o godz. 10:00 i zostanie przeprowadzone przez pracownika Biura Powiatowego ARiMR w Przysusze.
Ponadto, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR przypomina, iż:

Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR “Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017″.

Oświadczenie takie może złożyć jedynie rolnik, który spełnia następujące warunki:

 1. we wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o:
  1. jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu,
  2. płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020),
  3. wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013),
  4. premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020);
 2. potwierdzi brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2017 roku i chce ubiegać się w 2018 roku o te same płatności co w roku ubiegłym.

Oświadczenia złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. W przypadku, gdy po złożeniu “Oświadczenia” w gospodarstwie rolnika nastąpiły zmiany dotyczące np. działek referencyjnych lub działek rolnych, należy złożyć do 1 czerwca 2018 r. zmianę do wniosku.

ewniosków

ewniosków

Źródło: Serwis Informacyjny Gminy Rusinów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ