Konrad Jóźwik – „Młody, aktywny, gotowy do działania”

, 4 października 2018
 • 49
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  49
  Shares

Konrad Jóźwik to kandydat do Rady Miejskiej w Szydłowcu. W wywiadzie którego udzielił na łamach naszego serwisu opowiada o doświadczeniu i planach na przyszłość

 • 49
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  49
  Shares

Konrad Jóźwik – Kandydat do Rady Miejskiej w Szydłowcu

Jesteś bardzo młodym człowiekiem. Co Cię skłoniło aby zaangażować się w politykę lokalną tzn. samorządową?

Jestem młodym człowiekiem ale od wielu lat angażuje się w wiele wydarzeń kulturowo-społecznych w naszym mieście. Od wielu lat działam w Katolickim stowarzyszeniu młodzieży przy parafii NNMP na Szydłówku od którego zaczęło się moje aktywne działanie społeczne.Do sztandarowych sukcesów można dodać współorganizację takich wydarzeń jak „Mecze Charytatywne” lub „Szydłowieckie Marsze Życia”. Działam także jako wolontariusz w „Szlachetnej Paczce” oraz od kilku lat jestem też Młodzieżowym Radnym Miejskim w Szydłowcu. Przez wiele lat obserwowałem prace radnych oraz burmistrza i jako Młodzieżowy Radny często z nimi współpracowałem, dyskutowałem i czerpałem z ich doświadczenia. Postanowiłem zaangażować się w lokalny samorząd ponieważ uważam że nasze miasto potrzebuje młodych, aktywnych ludzi, którzy chętnie działają na rzecz lokalnego społeczeństwa. Uważam ze sprawdziłbym się w tej roli ponieważ mam doświadczenie praktyczne – przez aktywne działanie w naszym mieście oraz teoretyczne dzięki doświadczeniu na studiach na kierunkach ekonomia, rachunkowość budżetowa oraz zarządzanie.

Czy doświadczenie radnego Młodzieżowej Rady Miasta pomoże Ci w działaniach jako pełnoprawny Radny? Jakie jest Twoje doświadczenie poza MRM?

Na pewno doświadczenie w Młodzieżowej radzie miejskiej będzie dla mnie pomocne, ponieważ dzięki temu że współpracuje z Radą Miejską często bywam na sesjach. Znamy sprawy którymi zajmują się radni naszej gminy. Często dyskutuje z radnymi i czerpie z ich doświadczenia samorządowego w naszych działaniach Młodzieżowej Rady Miejskiej. Myślę że działanie w młodzieżowej radzie miejskiej jest bardzo dobrym przygotowaniem do pracy jako pełnoprawny Radny.
Angażując się jako współorganizator wielu zbiórek charytatywnych w Szydłowcu, działacz w Szlachetnej Paczce oraz absolwent wyżej wymienionych studiów wyższych jestem w stanie powiedzieć że podstawy mam już za sobą. Co prawda, człowiek uczy się całe życie. Dlatego też będę często prosił o głos doradczy moich starszych kolegów Radnych. Organizując wszelkiego rodzaju imprezy charytatywne nie raz, napotykaliśmy różne przeszkody. Często siedzieliśmy do późnych wieczorów aby przemyśleć plan ich rozwiązania. Zawszę jednak się udawało, biorąc pod uwagę sukces z jakim spotykały się wszystkie imprezy których byłem współorganizatorem.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – FORMY PROMOCJI KANDYDATÓW >>>

Jeżeli udałoby Ci się dostać do Rady Miejskiej w Szydłowcu – czego oczywiście Ci życzymy – czy byłbyś w stanie wybić się poza komitet z którego startujesz, to znaczy stworzyć własne lobby młodzieżowe, które skupiało by w sobie najmłodszych z rady? W radach miejskich głównie działa arytmetyka (kto ma większość głosów, tego uchwała przechodzi). Jaki jest Twój plan na współpracę z innymi radnymi, aby projekty które będą przez Ciebie zgłaszane, stały się realne i trafiały do budżetu miasta.

Na pewno chętnie będę chciał współpracować z innymi radnymi i w razie nie porozumień w kwestiach jakiś projektów, uważam że najlepszym sposobem na to aby mój wniosek trafiał do budżetu jest rozmowa, która będzie prowadzić do wypracowania wspólnego, może nawet lepszego projektu niż ten na początku. Jestem otwarty na współprace. Tak jak wspominałem wyżej będę starał się zasięgać rad i uwag od starszych kolegów, którzy mają już doświadczenie w pracy samorządowca. Uważam ze jako radni najważniejsze dla nas powinno być aby działać i tworzyć projekty dla dobra ludzi i Szydłowca, a nie walka o to czyj jest dany projekt. Jestem młodym człowiekiem więc na pewno ważna będzie dla mnie współpraca z młodymi. Na pewno będąc radnym będę chciał nadal także współpracować z Młodzieżową Radą Miejską w Szydłowcu. Chciałbym także nawiązać ścisłą współpracę z młodzieżą z sąsiadujących gmin, miast i powiatów. Uważam że wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć rewelacyjne projekty, które znajdą uznanie wśród społeczeństwa.

Teraz takie krótkie pytanie. Basen w Szydłowcu? Potrzebny czy jednak są ważniejsze projekty które wymagają uwagi radnych przyszłej kadencji?

Jest to bardzo ważny temat. Rozmawiając wielokrotnie z mieszkańcami Szydłowca na temat basenu, widzę że jest on im bardzo potrzebny. Dużo osób z naszej gminy korzysta z basenu np. w Kozienicach, Przysusze, Skarżysku czy Radomiu. Basen jest dobrym miejscem w którym każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie.Kto wie, może uda nam się wyszkolić przyszłego olimpijczyka 🙂 Uważam że jest to duża inwestycja dla naszej gminy i mogłaby być zbyt obciążająca nasz budżet, ale mamy taką możliwość aby przy współpracy z Powiatem Szydłowieckim zrealizować ten projekt, więc na pewno powinniśmy z tego skorzystać bo basen w Szydłowcu jest potrzebny.

SERWIS WYBORCZY WYBORY.ODROWAZ24.PL – WSZYSCY KANDYDACI W JEDNYM MIEJSCU >>>

Załóżmy że jesteś już Radnym. Jak według Ciebie będzie wyglądać Twoja praca? Na czym głównie będziesz skupiać swoją uwagę?

Ja będąc radnym chciałbym zająć się działaniem na osiedlu wschód, ponieważ widzę tu dużo zaniedbanych rzeczy. Na pewno priorytetem będzie dla mnie interwencja w Spółdzielni Mieszkaniowej w sprawie drogi przy ulicy Jachowskiego, ponieważ wiele osób skarży się na warunki tam panujące. Ważnym tematem jest również bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego planuje aby na osiedlu pojawiło się więcej lamp oświetleniowych, chciałbym również zadbać o chodniki ,wymianę tablic oraz przystosowanie klatek dla osób niepełnosprawnych. Jestem oczywiście radnym całej gminy dlatego będę działał na terenie całej gminy poprzez staranie się o dofinansowania na projekty gminne. Mam pomysły na nowe wydarzenia kulturalne, które chcę urzeczywistnić przy współpracy z SCK Zamek oraz Wydziałem Promocji Urzędu Miejskiego, co pozwoli mieszkańcom na ciekawe spędzenie wolnego czasu, chce cały czas kontynuować działalność charytatywną oraz uważam że należy kontynuować działania Młodzieżowej Rady Miejskiej i Szydłowieckiej Rady Seniorów, i razem tworzyć wspólne projekty integrujące wszystkich mieszkańców.

WSZYSCY KANDYDACI DO RADY POWIATU W JEDNYM MIEJSCU >>>

Jak na Twój ewentualny wybór zareagują starsi samorządowcy?

Na pewno będzie to dla nich coś nowego, ponieważ niestety nigdy młodzi nie mieli swojego przedstawiciela w radzie. Ale uważam że większość samorządowców zna mnie poprzez naszą współpracę jako młodzieżowy radny miejski i dlatego będzie nam się dobrze współpracowało mimo różnicy wieku.

Jak wyobrażasz sobie współpracę z burmistrzem?

Uważam ze jest to jeden z najważniejszych elementów pracy radnego , ponieważ dzięki współpracy z Burmistrzem możemy zrobić dużo więcej dla naszej gminy. Oczywiście uważam że każdy radny powinien mieć swoja opinie na dany temat, ale poprzez współpracę i dyskusje zawsze można wypracować dużo dobrych działań i projektów dla naszej gminy.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. ANDRZEJ DUDA WYGRAŁ DZIĘKI FACEBOOKOWI? >>>

Portal Odrowąż24.pl skupia informacje z 5 powiatów i ma za zadanie integrację społeczności z całej ziemi Odrowążów. Co myślisz o tym pomyśle?

Myślę że to świetna inicjatywa. Biorąc pod uwagę moje założenia wyborcze i chęć współpracy z ościennymi powiatami, jestem przekonany że taka inicjatywa może tylko wzmocnić naszą relację samorządową. Uważam że powinniśmy jednoczyć się i współpracować, a nie dzielić na ważniejszych i mniej znaczących. Dzięki takim działaniom jak wasze, na pewno wspólnie (jeśli już zostanę radnym [śmiech]) będziemy mogli wiele zdziałać.

JANUSZ KOWALSKI KANDYDAT W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2018 >>>

Kilka słów dla potencjalnego wyborcy.

Na pewno chciałbym Państwa poprosić o wybranie się na wybory 21 października, ponieważ to my decydujemy o tym jak będzie wyglądać nasze miasto i kto będzie nim zarządzał. Jestem młodym człowiekiem, aktywnym i gotowym do działania jeżeli dacie mi Państwo szansę wykazania się w samorządzie to nie zawiodę!

Konrad, serdecznie dziękujemy Ci za poświęcony dla nas czas. A Państwa zapraszamy do innych wywiadów na łamach naszego serwisu!

Wywiad z Adamem Ciokiem – kandydatem do Rady Powiatu Skarżyskiego >>>

Rządzą u nas dwa obozy, jeden ma w nazwie “porozumienie”, a drugi “wspólnota”, a ani jedni, ani drudzy nie dbają w Szydłowcu, ani o porozumienie, ani o wspólnotę – wywiad z Marcinem Banaszczykiem >>> 

Kiedy Pani Chylińska mnie wybrała poczułam się naprawdę super! – wywiad Anna Bębenek >>>

„Mam tylko jedno przesłanie, żebyśmy byli bardziej otwarci na innych” – wywiad z Zuzanną Gadowską >>>

Marek Sokołowski – o szydłowieckich samorządowcach, strefie przemysłowej i biznesie >>>

,,Chciałbym żebyśmy byli w TOP 3 Młodzieżowych Rad w Polsce ” – wywiad z Michałem Szymkiewiczem >>>

Cały program wyborczy Konrada znajdziecie Państwo pod tym linkiem lub klikając zdjęcie powyżej!

 

Dzięki NAM odniesiesz sukces w Wyborach Samorządowych 2018 

wybory samorządowe 2018

 

 UWAGA! – ZNIŻKI NAWET DO 40 % !!!

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz skorzystać z naszej kompleksowej profesjonalnej obsługi na okres wyborów samorządowych. Zwiększ swoje szanse na wygraną w wyborach. Dzięki nam zaprezentujesz się jako profesjonalny i rzetelny kandydat, na którego warto oddać głos! kontakt [@] odrowaz24.pl lub d.ziolkowski [@] odrowaz24.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ